LM.plSportPorażka na zakończenie przygotowań. SKP przegrał 1:2

Porażka na zakończenie przygotowań. SKP przegrał 1:2

Mieszko Gniezno był trzecim zespołem, któremu uległ SKP Słupca podczas letniego okresu przygotowawczego. Drużyna Wojciecha Henke przegrała na własnym terenie 1:2.

Sobotni sparing rozpoczął się jednak na korzyść gospodarzy. Już w czwartej minucie SKP wyszedł na prowadzenie. Gola z dystansu zdobył wtedy powracający z Sokoła Kleczew Jakub Kwaśny. Mieszko po stracie bramki chciał szybko odrobić straty i miał ku temu okazje. Najpierw jednak strzał Adama Koniecznego zatrzymał bramkarz SKP, a później piłkę przed linią końcową po uderzeniu Tomasza Bzdęgi zastopował Michał Dreczkowski.

Gnieźnianie w Słupcy przeważali, ale wyrównujący gol padł dopiero w 65. minucie meczu, gdy do siatki trafił Tomasz Kaźmierczak. Pięć minut później powinno być już 1:2 – po faulu w polu karnym Mieszko otrzymał jedenastkę, ale niecelnie uderzył Tomasz Bzdęga.

Wynik spotkania w 82. minucie ustalił Tomasz Kaźmierczak, wykorzystując sytuację sam na sam. SKP Słupca przegrał trzeci i jednocześnie ostatni letni sparing. Już w najbliższy piątek słupczanie zainaugurują nowy sezon w IV lidze. Na własnym terenie SKP zmierzy się z Kanią Gostyń.

SKP Słupca – Mieszko Gniezno 1:2 (4’ Jakub Kwaśny – 65’, 82’ Tomasz Kaźmierczak).