Dzisiaj jest wtorek 26 września 2017, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23855) SPORT FORUM FIRMY (5073) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Podopieczni schroniska dla zwierząt doczekali si ... (17)Kościelec. Wypadek na dk 92. Samochód uderzył w barierk ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaSportOwczarek: Potrzebujemy czasu, by nasza praca przyn ...

Owczarek: Potrzebujemy czasu, by nasza praca przyniosła efekt

Dodano: 10.09.2017 01:09

Zadowolony z gry, ale nie wyniku był po sobotnim meczu Górnika Konin trener Czesław Owczarek. Szkoleniowiec biało-niebieskich mówił również, że po letnich zmianach kadrowych potrzebuje czasu, by na nowo ułożyć zespół.

Sobotni mecz rozpoczął się dla Górnika źle, ale jeszcze w pierwszej połowie koninianie wyszli na prowadzenie. Później to Bałtyk strzelił dwa gole, a postawę swoich piłkarzy po meczu krytykował trener Owczarek. - Pomimo tego, że ten mecz się źle dla nas zaczął, od rzutu karnego dla rywali, gra wyglądała dobrze. Wyciągnęliśmy wynik na 2:1. Nie możemy jednak popełniać tak prostych błędów. To są juniorskie błędy. Nie powinny się zdarzać na tym poziomie.

Dla biało-niebieskich był to szósty mecz bez wygranej. Sytuacja Górnika jest podobna, jak rok temu, gdy koninianie również słabo rozpoczęli sezon. Zwracał na to również uwagę obecny szkoleniowiec biało-niebieskich. - Trener Augustyniak miał zespół, który awansował i który nie był wzmocniony zawodnikami z wyższych lig. My znów wzięliśmy zawodników z IV ligi i juniorów. Teraz znów potrzebujemy czasu, by nasza praca przyniosła efekt. Z dnia na dzień to nie nastąpi. W takich trudnych sytuacjach, gdy mecze wahają się na granicy, pokazujemy, że możemy dominować, stwarzać sytuacje, strzelać bramki, ale mimo wszystko brakuje doświadczenia, odpowiedzialności. Zespoły z III ligi mają w swoich kadrach piłkarzy, którzy grali w wyższych ligach. Bałtyk również i to było dzisiaj widać. Piłkarsko, umiejętnościami odstawaliśmy.

Rok temu po słabym początku z posadą pierwszego trenera pożegnał się Damian Augustyniak. Czesław Owczarek przekonuje, że problem nie leży jednak w osobie trenera, ale w kadrze drużyny. - Wszystko zależy od zarządu. Ja wykonuję solidnie swoją pracę. Trenera bronią tylko wyniki. Jeśli jednak ktoś uświadomi sobie, że jest cały czas taka sama sytuacja, to trzeba się zastanowić, czy ten klub w ostatnich czasach był dobrze zarządzany. Odejście tylu zawodników latem na pewno spowodowało spadek jakości tego zespołu. Sytuacja w klubie musi być taka, że jesteśmy w stanie utrzymać tych zawodników, których wybraliśmy i którzy osiągnęli sukces w postaci utrzymania. Siedmiu zawodników, którzy odeszli, stanowili o naszej jakości. Piłkarze, którzy odeszli do Kleczewa to 50 procent strzelonych przez nas bramek w zeszłym sezonie.

Według szkoleniowca biało-niebieskich kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. - Gdy wziąłem schedę po Damianie Augustyniaku jedynym napastnikiem był Paweł Błaszczak. Dopiero zima i okienko transferowe było dla nas rozwiązaniem. To dało nam przede wszystkim utrzymanie. Teraz jesteśmy w tej samej sytuacji, nie ma co się oszukiwać. Cierpliwość i praca - to na pewno da efekt.

  • Owczarek: Potrzebujemy czasu, by nasza praca przyniosła efekt

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Bałtyk Gdynia,   Czesław Owczarek

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Cieszmy się że w tym amatorskim klubie chce pracować taki trener.Górnik oraz inne kluby w Koninie (po za szermierką i medykiem- czerwoną kompanią) to wrzód na d. Władz miasta. Bez kasy nie da się funkcjonować nawet w 3 lidze. Może miasto da 1 giełdę na miesiąc i przeznaczy ją na sport.???
Dodano: 10.09.2017 08:51    Przez: ~Dydryi
Nawet najlepszy trener w Polsce nic by nie zrobil po prostu pieniazkow nie ma na tyle by miec dobrych zawodnikow trzeba grac tym co sie ma Ja bardzo wierze w trener Owczarka juz raz pokazal ze potrafi zbudowac druzyne z niczego wiec badzmy cierpliwi
Dodano: 10.09.2017 07:48    Przez: ~Szymciu
Skoro masz dość to może złóż swą kandydaturę na prezesa i pokaż co Ty zrobisz . Może uda Ci się załatwić jakiegoś sponsora z kataru i będziesz zadowolony . Uwiez konin to bagno NIK niechce pomuc a Ci co są w stanie dac złotówkę na klub nie dadzą sa to klamczuchy oboecuja a potem sie wycofują. Apropo trenera napewno jest to trener dobry z ogrona wiedzą tylko dziwi mnie jedno czemu nie potrafi przyciągnąć z trzech solidnych zawodników ok karzdy powie daj kasę? Sprawa jest prosta pozbyć się słabych zawodników z klubu a jest ich sporo i ta kasę co oni biorą napewno na trzech solidnych by starczyło.
Dodano: 10.09.2017 20:17    Przez: ~kibiccc
Lepiej zeby zarzad tworzyli zwiazkowcy co wspaniala sytuacje finansowa zostawili w klubie a teraz nowy zarzad ma cuda zrobic mogles przyjsc na wybory i zostac prezesem baranie
Dodano: 10.09.2017 20:18    Przez: ~ksg

KOMENTARZE

Trener co ty pie.........sz dostałeś takich zawodników co chciałeś , a teraz spychasz winę na Zarząd po prostu ty się nie nadajesz się na III ligę tych napastników co sam osobiście!!!!!!! wybrałeś............ Pawkowi powinni buty sznurować a zwłaszcza Zi....ki który nawet na IV ligę jest za słaby.......... daj sobie spokój z krytykowaniem kogoś zacznij od Siebie czasu ty masz dość.... a Zarząd już go niema i chyba powinien podjąć odpowiednie kroki względem Twojej mi...... osoby
Dodano: 10.09.2017 06:49    Przez: ~obiektywny
Mało wiesz chłopie niestety prawda jest taka, zawodnicy z doświadczeniem na poziomie trzeciej ligi nie chcieli przyjść do Górnika wiedząc jaka jest sytuacja finansowa klubu.
Dodano: 10.09.2017 09:12    Przez: ~Mania
Nawet najlepszy trener w Polsce nic by nie zrobil po prostu pieniazkow nie ma na tyle by miec dobrych zawodnikow trzeba grac tym co sie ma Ja bardzo wierze w trener Owczarka juz raz pokazal ze potrafi zbudowac druzyne z niczego wiec badzmy cierpliwi
Dodano: 10.09.2017 07:48    Przez: ~Szymciu
BRAKUJE DOBREGO REŻYSERA NA ŚRODKU CHŁOPAKI DRUGI MECZ U SIEBIE ZOSTALI UKARANI PRZEZ GŁUPIE BŁĘDY A MOGŁO BYĆ PIĘĆ PUNKTÓW WIĘCEJ
Dodano: 10.09.2017 08:27    Przez: ~ZYGA
Cieszmy się że w tym amatorskim klubie chce pracować taki trener.Górnik oraz inne kluby w Koninie (po za szermierką i medykiem- czerwoną kompanią) to wrzód na d. Władz miasta. Bez kasy nie da się funkcjonować nawet w 3 lidze. Może miasto da 1 giełdę na miesiąc i przeznaczy ją na sport.???
Dodano: 10.09.2017 08:51    Przez: ~Dydryi
Za dużo roszad w obronie,toteż za dużo błędó i głupio traconych bramek, niech ta formacja się wreszcie ustabilizuje(!!!), a obrońców mamy naprawdę spoko (mój typ: Lopez, Śnieg, Ćwiek, Andrzejewski). Środek pola: Wesołowski, Piana, Antas, boki oczywiście Sobi i wymiennie ktoś z trójki: Majer, Aleks, Cimek, w ataku do 60 minuty Zieliński, a potem Pawko na całą moc ile fabryka dała.
Dodano: 10.09.2017 12:00    Przez: ~lelek
Trochę nie ładnie ze strony trenera że zgania na zarząd, skoro letnie okienko transferowe sam akceptował. Zawodnicy nie są źli, ale faktycznie mało ograni na tym poziomie rozgrywek, za to zbieramy teraz bęcki.
Dodano: 10.09.2017 12:03    Przez: ~ksg
TEN KLUB AMATORSKI PŁACI TRENEROWI ŁADNYCH PARĘ GROSZY
Dodano: 10.09.2017 12:19    Przez: ~123
Gościu sam nie wierzysz w to co mówisz ...
Dodano: 10.09.2017 15:52    Przez: ~spadek
nadal nie mogę uwierzyć , że Zarząd klubu miejskiego , który gra w III lidzie tworzy jako prezes właściciel lombardu, członkami są osoby nie znane a będące kolegami prezesa, jest tam trener oraz działacz , który jest na emeryturze. czego wy od nich chciecie, wybraliście tak to teraz macie.
Dodano: 10.09.2017 19:01    Przez: ~mam dosc
Przestań pier..., nie podoba Ci się to się przestaw się na barcelonę.
Dodano: 10.09.2017 20:07    Przez: ~zenek
Skoro masz dość to może złóż swą kandydaturę na prezesa i pokaż co Ty zrobisz . Może uda Ci się załatwić jakiegoś sponsora z kataru i będziesz zadowolony . Uwiez konin to bagno NIK niechce pomuc a Ci co są w stanie dac złotówkę na klub nie dadzą sa to klamczuchy oboecuja a potem sie wycofują. Apropo trenera napewno jest to trener dobry z ogrona wiedzą tylko dziwi mnie jedno czemu nie potrafi przyciągnąć z trzech solidnych zawodników ok karzdy powie daj kasę? Sprawa jest prosta pozbyć się słabych zawodników z klubu a jest ich sporo i ta kasę co oni biorą napewno na trzech solidnych by starczyło.
Dodano: 10.09.2017 20:17    Przez: ~kibiccc
Lepiej zeby zarzad tworzyli zwiazkowcy co wspaniala sytuacje finansowa zostawili w klubie a teraz nowy zarzad ma cuda zrobic mogles przyjsc na wybory i zostac prezesem baranie
Dodano: 10.09.2017 20:18    Przez: ~ksg
Świeta prawda, kluby stoją prezesami, Wasik gość któremu nikt nie podskoczył, rządził twarda reką wszędzie, tylko pozazdrościć takiego prezesa, kleczew na topie przez lata. Jaszczak to samo ,trąbią w mediach ze jedny klub w europejskich pucharach w polsce, a Konin , miasto 80 tys. prezesem był już własciciel sklepu z zegarkami, zwiazkowiec co przepraszam ze nie ma czasu zajmować sie klubem, a teraz jest ktoś tam , biedni my.
Dodano: 10.09.2017 20:51    Przez: ~smutny kibic
Kibiccc popieram zawodników dobrych można policzyć na palcach jednej ręki Reszet wypożyczyć choćby do tura a w ich miejsce ktoś wartościowy ktoś taki co da jakość tej druzynie. To co ostania gra Lopez roju Cinek Alex i nie tylko to jest poziom okegowka z taką gra to my nie zrobimy 10pkt w rundzie.
Dodano: 10.09.2017 20:31    Przez: ~Michała
1 z 2
12>>