LM.plSportJest pierwsze zwycięstwo Tura 1921! Trzy punkty z beniaminkiem

Jest pierwsze zwycięstwo Tura 1921! Trzy punkty z beniaminkiem

Do siódmej kolejki musieli czekać kibice Tura 1921 Turek, by ich zespół zanotował pierwszy komplet punktów w IV lidze w tym sezonie. Na wyjeździe beniaminek rozgrywek pokonał drugi z nowych zespołów w rozgrywkach – Odolanovię Odolanów.

Odolanovia do IV ligi awansowała poprzez baraże. W wyższej klasie rozgrywkowej drużyna z Odolanowa odnalazła się nieco lepiej niż Tur 1921 i po sześciu kolejkach miała siedem punktów na koncie. W sobotę znacznie lepsi okazali się jednak piłkarze z Turku.

Już po pierwszej połowie Tur 1921 prowadził 1:0. W polu karnym gospodarzy faulowany był Daniel Błaszczyk, a jedenastkę wykorzystał Bartosz Grabowski. W pierwszej połowie turkowianie mogli prowadzić nawet trzema bramkami, ale nie wykorzystali dwóch sytuacji sam na sam. Bartosz Kowalski oddał niecelny strzał, a uderzenie Bartosza Grabowskiego obronił golkiper Odolanovii.

Co nie wpadło przed przerwą, wpadło w drugiej połowie. Najpierw na 2:0 podwyższył Beniamin Trzepacz, a dziesięć minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Krystian Przybylak. Tur 1921 odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, wygrywając 3:0.

Dzięki tej wygranej turkowianie mają już na koncie sześć punktów i zajmują dwunaste miejsce w klasyfikacji. Kolejne spotkanie drużyna Dawida Jóźwiaka rozegra w najbliższy weekend. Na wyjeździe Tur 1921 zmierzy się z Białym Orłem Koźmin Wlkp.

Odolanovia Odolanów – Tur 1921 Turek 0:3 (35’ Bartosz Grabowski, 75’ Beniamin Trzepacz, 80’ Krystian Przybylak)

Tur 1921 Turek (skład wyjściowy): Dariusz Brzostowski – Piotr Bieniek, Kuba Młynarski, Maciej Maliński, Mikołaj Czajka, Bartosz Kowalski, Kuba Lament, Adrian Fret, Daniel Błaszczyk, Szymon Izydorczyk, Bartosz Grabowski.

Odolanovia Odolanów (skład wyjściowy): Krystian Anioł – Patryk Perz, Paweł Świtała, Michał Pawlak, Kamil Gołdyn, Mateusz Ciupka, Jakub Bąk, Sebastian Schneider, Jakub Józefiak, Piotr Skrzypczak, Mateusz Sobczak.