LM.plSportMedyk wraca do ekstraligowego grania. W sobotę mecz z Olimpią

Medyk wraca do ekstraligowego grania. W sobotę mecz z Olimpią

Po przerwie na mecze reprezentacji Medyk Konin znów rywalizować będzie w Ekstralidze. W sobotę koninianki podejmą Olimpię Szczecin.

Szczecinianki przyjadą do Konina po dwóch zwycięstwach odniesionych w lidze z rzędu. W ostatniej kolejce Olimpia pokonała 1:0 Sportową Czwórkę Radom, a jeszcze wcześniej drużyna ze Szczecina wygrała 4:2 z Unifreeze Górzno. Były to pierwsze punkty zdobyte przez Olimpię po czterech porażkach w pierwszych kolejkach. Szczecinianki zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli.

Olimpia do gry wróci po dwutygodniowej przerwie spowodowanej przerwą reprezentacyjną. W Medyku odpoczywała tylko część piłkarek. Sześć zawodniczek uczestniczyło bowiem w zgrupowaniu i meczach polskiej reprezentacji. W obu meczach wystąpiły Paulina Dudek, Patrycja Balcerzak i Sandra Sałata. W kadrze biało-czerwonych były również Krystyna Sikora, Nikol Kaletka oraz Natalia Pakulska. Tę ostatnią zawodniczkę czeka jednak długa przerwa od gry. Podczas zgrupowania doznała groźnej kontuzji, która może ją wykluczyć z gry nawet na kilka miesięcy.

Medyczki w sobotę będą więc musiały sobie radzić bez Natalii Pakulskiej. Zespół ze Szczecina nie powinien jednak sprawić im większych problemów. Koninianki w lidze do tej pory spisywały się bez zarzutu i są jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze punktów w rozgrywkach. Mecz z Olimpią będzie ponadto ostatnim starciem na własnym terenie przed Ligą Mistrzyń. Później na koninianki czeka jeszcze mecz na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec, a następnie – Olympique Lyon.

W sobotę kibice mogą spodziewać się wielu bramek ze strony Medyka Konin. W sześciu ostatnich ligowych starciach z Olimpią Szczecin koninianki zdobyły aż 42 gole, co daje imponującą średnią siedmiu bramek na mecz! Najwyższe zwycięstwo w Koninie padło w sezonie 2015/2016, gdy Medyk wygrał aż 10:1. Sezon wcześniej było 9:0, a ostatni mecz obu drużyn w naszym mieście zakończył się nieco skromniejszym zwycięstwem 5:0.

W innych starciach siódmej kolejki Ekstraligi Unifreeze Górzno podejmie Górnika Łęczna, Sportowa Czwórka Radom zagra z Czarnymi Sosnowiec, AZS PSW Biała Podlaska zmierzy się z UKS SMS Łódź, AZS UJ Kraków podejmie AZS PWSZ Wałbrzych, a Mitech Żywiec zagra z AZS Wrocław.

Starcie pomiędzy Medykiem Konin a Olimpią Szczecin rozpocznie się w sobotę 23 września o godz. 16.00. Mecz wyjątkowo rozegrany zostanie na Stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie.