LM.plSportGroźna kontuzja Lynch, Olympique prowadzi 5:0 [NA ŻYWO]

Groźna kontuzja Lynch, Olympique prowadzi 5:0 [NA ŻYWO]

W meczu 1/16 Ligi Mistrzyń Medyk Konin podejmuje Olympique Lyon. Zapraszamy na relację tekstową na żywo.

90' Koniec spotkania, Medyk Konin przegrywa z Olympique Lyon w pierwszym spotkaniu 1/16 Ligi Mistrzyń. Rewanż za tydzień w Lyonie.

90'+ Kolejny rzut rożny dla Olympique, ale radzą sobie medyczki.

90'+ Fenomenalna interwencja Dolan, paruje strzał Hegerberg z zaledwie kilku metrów! Chwilę później kontra, okazję na sam na sam miała Szuppo, ale dobrze na 30. metr wyszła Bouhaddi.

90'+ Ależ teraz szkoda! Błąd bramkarki Olympique, poślizgnęła się na piłce, niestety żadna z zawodniczek Medyka nie zdążyła dobiec!

90'+ Jedenaście minut doliczone do spotkania! Kontuzja Lynch, zmiany. Tak więc jeszcze gramy.

90' Wiele się na boisku już nie dzieje. Z powodu przerw sędzia na pewno doliczy kilka minut.

83' 0:5. Akcja prawą stroną van de Sanden, dogranie na piąty metr, piłkę dobija Eugénie Le Sommer. Końcówka spotkania słaba w wykonaniu koninianek, ale znów - na pewno usprawiedliwieniem jest to, co stało się w okolicach 60. minuty.

81' No to mamy sytuację Medyka. Podanie od Cascarino, w polu karnym znalazła się Abily, ale jej uderzenie końcami palców było niecelne.

80' Trener Roman Jaszczak apeluje, by medyczki... nie śpieszyły się ze wznawianiem gry. Trudno się dziwić - wynik 0:4 to wciąż lepszy rezultat, niż 0:6 dwa lata temu.

79' Uderzenie Hegerberg po ziemi, ale broni Dolan.

78' Przewaga Francuzek trwa, ale od kilku minut Olympique nie stworzył sobie żadnej sytuacji.

73' Zmiana w Medyku. Schodzi Gawrońska, za nią Szuppo. W Olympique dwie zmiany: Schodzą Bronze i Marozsán, wchodzą Petit i Cascarino.

72' Szykują się kolejne zmiany w Medyku. Po kontuzji Lynch Medyk zdekoncentrowany, trudno się zresztą temu dziwić.

66' I kolejny cios dla Medyka. Hat-trick Hegerberg, 0:4.

62' Trwa opatrywanie piłkarki, prawdopodobnie chodzi o złamanie otwarte lewej nogi. Najprawdopodobniej po dośrodkowaniu jedna z zawodniczek z Lyonu spadła na nogę zawodniczki z Medyka. Uraz musi być poważny, bo od razu inne piłkarki zaczęły wzywać pomoc.

61' Bardzo niebezpieczna sytuacja. Kontuzji, najprawdopodoniej nogi, doznała Casidee Lynch. Na murawę wjechała karetka. Za piłkarkę wchodzi Krystyna Sikora.

56' Jest pierwsza akcja Medyka! Podciągnęła akcję Paulina Dudek i techniczną podcinką próbowała lobować bramkarkę z Lyonu. Chyba pierwszy celny strzał koninianek w tym meczu.

53' Próba z dystansu Majri, ale piłka ponad poprzeczką konińskiej bramki.

51' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piąstkuje Dolan. Odgwizdany jeszcze faul Francuzek.

50' Zmiana w Olympique Lyon. Schodzi Renard, a za nią Griedge M'Bock Bathy.

49' Powinno być 0:4, główka Renard, ale piłka trafia w inną zawodniczkę Olympique.

48' Dośrodkowanie Majri, pewnie piłkę łapie Emily Dolan.

46' Oba zespoły rozpoczynają drugą połowę bez zmian.

45' Koniec pierwszej połowy spotkania. Olympique Lyon prowadzi 3:0 po dwóch bramkach Ady Hegerberg i jednym golu Wendie Renard.

44' Żółta kartka dla Patrycji Balcerzak.

43' A to już trzeci gol Wendie Renard:

41' Tak padła pierwsza bramka dla Francuzek:

39' Faul w środku pola. Będzie okazja dla Medyka, by skonstruować jakąś akcję na połowie Olympique.

35' Blisko czwartej bramki. Nawet po zamieszaniu piłka trafia w poprzeczkę, chwilę później piąstkuje Dolan, a jeszcze chwilę później bramkarka Medyka łapie piłkę po strzale jednej z zawodniczek Olympique.

31' I kolejny przykład fizycznej dominacji Olympique. Trzeci gol po rzucie rożnym. Tym razem trafia Wendie Renard.

30' Mierząca prawie 1,8 m norweska napastniczka na razie robi co chce z piłkarkami Medyka. W powietrzu króluje nad defensorkami z Konina.

29' 0:2. Kopia wcześnieszej akcji. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wyskakuje Hegerberg i mamy kolejną bramkę dla Francuzek.

24' Ależ teraz było blisko. Kolejne dośrodkowanie z prawej strony, znów wyskakuje Hegerberg, ale tym razem trafia w słupek. Duże szczęście medyczek.

22' Pisaliśmy już o głośnej kilkunastoosobowej grupie kibiców z Francji, którzy przyjechali na koniński stadion. Ogółem, szacunkowo, do tej pory jest na konińskim obiekcie ok. 1500 osób.

18' Rajd Gawrońskiej prawym skrzydłem, ale niestety nie ma nawet rzutu rożnego. Po drugiej stronie dogranie Francuzek łapie Emily Dolan.

15' Znów takie samo rozegranie rzutu rożnego przez Olympique i znów z problemami wybijają koninianki. Po chwili dalekie wybicie w kierunku Gawrońskiej podnosi emocje kibiców, ale niewiele z niego ostatecznie wynika.

13' Kolejne dośrodkowanie i wybija na rzut rożny Chudzik.

11' Gol dla Francuzek. Rzut rożny, najwyżej wyskoczyła Ada Hegerberg i jest 0:1. To już piąty gol Norweżki w starciach z konińską drużyną.

10' Miały przyjezdne rzut wolny, ale znów spokojnie broni się Medyk. Duża przewaga Olympique, ale jak na razie koninianki nie dopuściły do poważnego zagrożenia pod własną bramką,

7' Pierwsza próba rozegrania akcji przez Paulinę Dudek, ładnie minęła rywalkę, ale podanie było już niecelne.

4' Pierwszy rzut rożny dla Olympique. Główka i piłka obok konińskiej bramki.

2' Dwie akcje Francuzek prawą stroną, dośrodkowywała van de Sanden, ale bez zagrożenia.

1' Zaczynamy!

15.15 Oba zespoły już na murawie, za chwilę początek spotkania.

15.05 Dzisiajsze spotkanie posędziuje ukraiński zespół - Anastazja Romaniuk (sędzia główna), Maryna Strilecka (sędzia asystent), Oleksandra Wdowina (sędzia asystent), Liudmyła Telbuk (sędzia techniczny).

15.02 Wczoraj trener Reynald Pedros zapowiadał, że jego zespół wyjdzie na mecz w najmocniejszym składzie. I słowa dotrzymał. Medyk oczywiście też w niemal podstawowym zestawieniu, brakuje tylko kontuzjowanej Natalii Pakulskiej.

14.50 Wczoraj podczas treningu medialnego rozmawialiśmy z Adą Hegerberg. Jedna z najlepszych zawodniczek na świecie mówiła, że cieszy się na powrót do Polski.

14.40 Obie drużyny są już na przedmeczowej rozgrzewce, a pełną parą pracują również telewizje. Mecz transmitowany będzie w TVP Sport oraz francuskiej Canal+. Od wczoraj w Koninie pracuje również telewizja klubowa Olympique Lyon.

14.35 Mamy już składy obu zespołów:

Medyk Konin: Emily Dolan - Lynch Casidee, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Natalia Chudzik, Paulina Dudek, Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak, Liliana Kostowa, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska.

Rezerwowe: Monika Sowalska, Anastazja Szuppo, Klaudia Olejniczak, Anastazja Karlanowa, Julia Gawlak, Krystyna Sikora, Klaudia Łasicka.

Olympique Lyon: Sarah Bouhaddi - Amel Majri, Wendie Renard, Kadeisha Buchanan, Lucia Bronze, Eugénie Le Sommer, Dzsenifer Marozsán, Saki Kumagai, Shanice van de Sanden, Ada Hegerberg, Camille Abily.

Rezerwowe: Pauline Peyraud-Magnin, Kheira Hamraoui, Élodie Thomis, Corine Petit, Delphine Cascarino, Emelyne Laurent, Griedge M'Bock Bathy.

14.28 Na stadionie w Koninie obecna jest już kilkuosobowa grupa kibiców Olympique Lyon. Mają flagi i bębny i, wbrew chłodnej pogodzie, uśmiechy na twarzach. Czekamy na kibiców z Polski. Jak zwykle, koniński stadion powienien gościć kilka tysięcy fanów kobiecej piłki.

14.20 Witamy Państwa bardzo serdecznie prosto ze Stadionu im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie. O godz. 15.15 wystartuje starcie 1/16 Ligi Mistrzyń. Medyk Konin będzie walczył w pierwszym spotkaniu tej fazy rozgrywek z Olympique Lyon. Do godz. 15.15 spróbujemy się pokazać nieco kulis tego spotkania, później - już tylko sportowe emocje. Zapraszamy!

Liga Mistrzyń: Medyk Konin - Olympique Lyon [NA ŻYWO]