Dzisiaj jest sobota 20 stycznia 2018, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24388) SPORT FORUM FIRMY (5124) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
-1 / -2oC
Pojutrzepogoda
-2 / -5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
O wieżach ciśnień w Wieży Ciśnień. Wystawa toruńsk ... (0)Jak wygląda energetyczna przyszłość Konina? Dyskut ... (25)
jesteś tutaj: Strona głównaSportKibice piszą do prezydenta. Nie chcą obiektu przy ...

Kibice piszą do prezydenta. Nie chcą obiektu przy Dmowskiego

Dodano: 11.12.2017 11:09
Źródło: LM.pl

- Medialnie plany lokalizacji nowego obiektu przy ulicy Dmowskiego, w wąskim otoczeniu miejskiego Parku im. F. Chopina z góry uważamy za chybione - piszą kibice ze Stowarzyszenia Sympatyków Konińskiego Górnika do prezydenta Józefa Nowickiego.

- W związku z licznymi wypowiedziami, zamieszczanymi w lokalnych mediach, które traktują o koncepcji geotermalnego wykorzystania wyspy Pociejewo, chcielibyśmy zaapelować do Pana Prezydenta o należyte zabezpieczenie interesu społecznego w zakresie planów budowy nowego stadionu sportowego w Koninie - to początek listu otwartego skierowanego do prezydenta Józefa Nowickiego przez fanów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sympatyków Konińskiego Górnika.

List to odpowiedź na zaprezentowane w lokalnych mediach (m.in. w naszym portalu) koncepcje dotyczące przyszłości konińskich stadionów piłkarskich. Przypomnijmy, według planów miasta głównym stadionem piłkarskim ma w przyszłości być obiekt przy ul. Dmowskiego. Na jego modernizację i przebudowę miasto chce przeznaczyć 35 milionów złotych. Stadion przy ul. Podwale 1 zostanie natomiast najprawdopodobniej wyburzony.

To nie podoba się kibicom Górnika Konin. - Uważamy, że nowy obiekt powinien znajdować się w miejscu dostępnym dla wszystkich mieszkańców, z łatwym dojazdem i odpowiednią przestrzenią dla miejsc parkingowych. Dlatego wysuwane medialnie plany lokalizacji nowego obiektu przy ulicy Dmowskiego, w wąskim otoczeniu miejskiego Parku im. F. Chopina z góry uważamy za chybione - piszą sympatycy w liście otwartym.

Kibice apelują również o to, by wszelkie decyzje były z nimi konsultowane. - Chcemy stadionu z prawdziwego zdarzenia dla kibiców i sportowców, który byłby sportową wizytówką Konina, a nie obiektu, który na potrzeby inwestycji na wyspie Pociejewo powstałby w cieniu ratuszowych gabinetów - czytamy w liście.

- Jesteśmy otwarci na dialog i wierzymy, że głos kibiców będzie miał istotne znaczenie przy planowaniu i późniejszej realizacji kluczowej dla konińskich sportowców inwestycji, jaką będzie nowy stadion w Koninie - kończą swój apel członkowie SSKG.

Pełną treść listu przeczytać można TUTAJ.



  • Kibice piszą do prezydenta. Nie chcą obiektu przy Dmowskiego

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Nikt nie oczekuje OldTrafford w Koninie, a jedynie obiektu na miarę 75-tys miasta, nie siej sensacji, której nie ma. Stadion to wizytówka miasta, a nie klubu. Oprócz meczów Górnika są jeszcze spotkania Medyka w LM, odbywają się biegi miejskie, ponadto mogą się odbywać inne wydarzenia jak koncerty, turnieje sportowe, widowiska motoryzacyjne. Pojemność również powinna być dostosowana do potrzeb i wielkości miasta - wystarczy, że Medyk rozda bilety na LM i już masz 4 tys. widzów lub np. taki Górnik trafi kiedyś w Pucharze np. na drużynę z ekstraklasy i masz gwarancję, że 4 tys. to będzie mało. Różnica w koszcie budowy 4 lub 5 tysięcznego stadionu będzie mała, a lepiej jak miasto zabezpieczy się już na przyszłość.
Dodano: 11.12.2017 12:08    Przez: ~lkw
Nowy stadion dla Konina bo ten stary to Ruina...!!!
Dodano: 11.12.2017 15:08    Przez: ~Gol
Oni mają rację. Parkingu nie ma tam żadnego, lokalizacja z uwagi na duże imprezy, beznadziejna.
Dodano: 11.12.2017 14:16    Przez: ~Heh
Stadion przy Dmowskiego to bardzo ZŁA koncepcja bo ten stadion / Dmowskiego/ tez trzeba by budować od nowa. Ponadto nie da się z niego zrobić "wielozadaniowego" obiektu choćby dlatego, że nie ma tam miejsc na parkingi, wbrew pozorom nie jest ogólnodostępny, brak miejsca na " rozładowanie w krótkim czasie dużej ilości ludzi, nie ma szans na zbudowanie bieżni aby odbywały się tam inne imprezy sportowe. Nikt nie mówi o budowaniu trzeciego stadionu. Skoro z jakiegoś powodu / no własnie z jakiego?/ trzeba zburzyć stadion na podwalu to trudno. Stadionu przy Dmowskiego nie trzeba burzyć bo jest tam tylko coś jakby trybuna i kilka budyneczków dla których można znaleźć inne przeznaczenie więc kosztów nie ma właściwie wcale. Chodzi o wybudowanie obiektu z prawdziwego zdarzenia, bezpiecznego i atrakcyjnego dla wszystkich. Ekonomem to ty może jesteś ale ekonomistą wcale.
Dodano: 11.12.2017 16:27    Przez: ~mieszkaniec
Nie macie szans.Mały Kaziu L.na krótkich nóżkach i jego opcja te plany mają już od dawna,a wy dopiero teraz interweniujecie?
Dodano: 11.12.2017 12:23    Przez: ~ufol

KOMENTARZE

4 Liga i stadion za 35 mln?? Chyba chorzy jesteście.Klub bez perspektyw na jakikolwiek awans na wyższy szczebel oczekuje wielu tysiącznego stadionu...Pierw niech się chłopcy nauczą grać a później niech klub jak i kibice wymagają jakichkolwiek inwestycji. Także zamiast się skupić na budowie stadionu to może czas skupić się na szkoleniu młodzieży i uzupełnianiu składu seniorów Bo to są priorytety chyba.
Dodano: 11.12.2017 11:40    Przez: ~Kibic
Nikt nie oczekuje OldTrafford w Koninie, a jedynie obiektu na miarę 75-tys miasta, nie siej sensacji, której nie ma. Stadion to wizytówka miasta, a nie klubu. Oprócz meczów Górnika są jeszcze spotkania Medyka w LM, odbywają się biegi miejskie, ponadto mogą się odbywać inne wydarzenia jak koncerty, turnieje sportowe, widowiska motoryzacyjne. Pojemność również powinna być dostosowana do potrzeb i wielkości miasta - wystarczy, że Medyk rozda bilety na LM i już masz 4 tys. widzów lub np. taki Górnik trafi kiedyś w Pucharze np. na drużynę z ekstraklasy i masz gwarancję, że 4 tys. to będzie mało. Różnica w koszcie budowy 4 lub 5 tysięcznego stadionu będzie mała, a lepiej jak miasto zabezpieczy się już na przyszłość.
Dodano: 11.12.2017 12:08    Przez: ~lkw
A komu potrzebny stadion na 4 lige,szkoda siana.
Dodano: 11.12.2017 21:02    Przez: ~ziom
Może być stadion na 5 tys. Może być i tańszy. Może a nawet musi byc za 5-10-15 lat. Tylko miasto planuje ten stadion .... na bocznej uliczce przy domkach jednorodzinnych przy Dmowskiego! A parking to zrobią podziemny? ... No comment. Jak dla mnie tylko Pociejewo dla lewej i prawej strony Konina. Z tym, że dziwią mnie nagłe oferty Prezydenta o budowie stadionu ... Czyżby to była obietnica na święty nigdy bo szykują już się z marketem na Pociejewo i trzeba jakoś ludzi do wyburzenia stadionu przygotować?
Dodano: 11.12.2017 22:35    Przez: ~Lo
dobrze, ze stadion będzie z boku! Na tym stadionie mają miejsce różne potyczki z kibicami z Kalisza,Chełmży, Torunia itd. w obecnej sytuacji jeśli są zamieszki z kibicami istnieje duże ryzyko przeniesienia ich do centrum miasta!!! Ponadto wspominacie o organizacji różnych biegów! Jeśli będzie organizowany jakiś maraton z meta na stadionie muszą być utrudnienia na jednej z głównych ulic Konina- ul. Warszawskiej. Według mnie łatwiej zorganizować biegi na ulicy Dmowskiego, Kościuszki, Dąbrowskiej, z metą na stadionie, niż blokować centrum miasta
Dodano: 13.12.2017 22:18    Przez: ~refleksja
Chłopie wydać 35 baniek bo może aluminium zagra z ekstraklasie a drużyna gwarantuje Ci że nawet w tygodniu nie przyjdzie 1 tys ludzi na Legię bo ludzie pracują ....
Dodano: 14.12.2017 02:21    Przez: ~Rty
Nie macie szans.Mały Kaziu L.na krótkich nóżkach i jego opcja te plany mają już od dawna,a wy dopiero teraz interweniujecie?
Dodano: 11.12.2017 12:23    Przez: ~ufol
Maly Kaziu ledwie zipie !!
Dodano: 12.12.2017 00:37    Przez: ~!!!
Widuję go na bazarze,zap***rziela jak mały samolocik.
Dodano: 12.12.2017 08:29    Przez: ~tyle
Mozecie sobie pisac do Pana Nieebieskiego!!
Dodano: 11.12.2017 13:54    Przez: ~Jozef
Kibice być może znają się na kibicowaniu, chociaż w to też wątpię, ale na pewno nie znają się na ekonomii. Jaki jest sens budować w 70 tys. mieście trzeci stadion skoro istnieją już dwa? Stadion przy giełdzie trzeba rozebrać bo to "szrot" jest. Natomiast pomysł na modernizację stadionu przy Dmowskiego to bardzo dobra koncepcja. W ten sposób budujemy jedną bazę sportową w mieście, co uzasadnione jest pod względem ekonomicznym, ale także sportowym.
Dodano: 11.12.2017 14:08    Przez: ~Ekonom
Stadion przy Dmowskiego to bardzo ZŁA koncepcja bo ten stadion / Dmowskiego/ tez trzeba by budować od nowa. Ponadto nie da się z niego zrobić "wielozadaniowego" obiektu choćby dlatego, że nie ma tam miejsc na parkingi, wbrew pozorom nie jest ogólnodostępny, brak miejsca na " rozładowanie w krótkim czasie dużej ilości ludzi, nie ma szans na zbudowanie bieżni aby odbywały się tam inne imprezy sportowe. Nikt nie mówi o budowaniu trzeciego stadionu. Skoro z jakiegoś powodu / no własnie z jakiego?/ trzeba zburzyć stadion na podwalu to trudno. Stadionu przy Dmowskiego nie trzeba burzyć bo jest tam tylko coś jakby trybuna i kilka budyneczków dla których można znaleźć inne przeznaczenie więc kosztów nie ma właściwie wcale. Chodzi o wybudowanie obiektu z prawdziwego zdarzenia, bezpiecznego i atrakcyjnego dla wszystkich. Ekonomem to ty może jesteś ale ekonomistą wcale.
Dodano: 11.12.2017 16:27    Przez: ~mieszkaniec
mają stawiać stadion od podstaw !!!!!!! to niech postawią na błoniach , bo tam tylko raz w roku wesołe miasteczko , albo psy srają , to jest dobra lokalizacja a jak nie to obok między biedroną na wale tarejwy a rondem jest sporo miejsca
Dodano: 11.12.2017 21:24    Przez: ~ppfffff
Oni mają rację. Parkingu nie ma tam żadnego, lokalizacja z uwagi na duże imprezy, beznadziejna.
Dodano: 11.12.2017 14:16    Przez: ~Heh
Nowy stadion dla Konina bo ten stary to Ruina...!!!
Dodano: 11.12.2017 15:08    Przez: ~Gol
Stadion to trzeba było budować w latach 97-98 a nie jak klub buja się na peryferiach futbolu.
Dodano: 11.12.2017 15:41    Przez: ~Olo
Konice niech się zajmą kibicowaniem a nie rządzeniem gdzie ma powstać stadion lub czy go wyremontować czy nie. jak kibice mają swoje plany wizje niech zorganizują pieniądze
Dodano: 11.12.2017 15:55    Przez: ~klkl
Po pierwsze 35mln a nie może miasto postarać się o fundusze z państwa, z ministerstwa sportu czy też z unii o ile takie fundusze są dostępne dla rozwoju sportu, może by się uzbierało 100mln, po za tym prócz stadionu przydałyby się boiska treningowe, ten aktualny projekt przy Dmowskiego jest tandetny.. Po drugie moja propozycja jest na blonach w Starym Koninie ładnie by się wkomponowal a teren ten jest używany tylko raz w roku na grene Cup..
Dodano: 11.12.2017 16:49    Przez: ~Kamil
Błonie? Wybacz, ale Stary Konin z wąskimi uliczkami i jednokierunkowymi jest ogólnie kiepskim miejscem na stawianie takiego obiektu. Stadion powinien być na peryferiach miasta, gdzie jest dość miejsca na parkingi i infrastrukturę towarzyszącą.
Dodano: 12.12.2017 08:09    Przez: ~Heh
Tam i miejsca na parkingi się znalazły, ale pomysł inne miejsce w Koninie? Zostaje jedynie obecna lokalizacja tylko przy końcu wyspy, w końcu Hala sportowa tez ma tam powstać.. nie wiem ale mało jest takich dużych wolnych przestrzeni w naszym mieście, ale mam nadzieję ze funduszy będzie o wiele więcej i zbudują taki stadion dla którego będą chcieli kibice przyjeżdżać i przyjezdne wsie czy inne miejscowości dołącza do naszych kibiców, ale to żeby wszystko grało to i zarząd klubów medyka jak i górnika musi lepiej myśleć.. a nie tylko mają ten klub ale nie widzę miłości do niego.. okey teraz Górnik ciągle jakiś sponsorów pozyskuje ale ciekawie na ile jest to na kasę dla prezesa a na ile na rozwój ...
Dodano: 12.12.2017 23:32    Przez: ~Kamil
Chodzi przede wszystkim o to, że nie będzie miejsca do trenowania . Zabraknie boisk bo jak sądzę Medyk z Górnikiem będą na Dmowskiego na jednym. Wszystkie grupy?
Dodano: 11.12.2017 17:01    Przez: ~kibic
1 z 4
1234>>