Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19567) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Jakie ubezpieczenie podróżne na wyjazd zagraniczny?

Materiał promocyjny

Dodano: 16.08.2018 09:24

Każdy wyjazd zagraniczny jest poważnym przedsięwzięciem. Wymaga on bowiem nie tylko przygotowania wymaganych dokumentów, ale również odbycie niezbędnych szczepień. Jak jednak wiadomo, wypadki chodzą po ludziach, nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia turystyczne. Na co należy zwrócić uwagę kupując polisę, aby później nie żałować?

Co może przytrafić się na wakacjach?

Zasadniczo, wyjazd wakacyjny powinien być chwilą oddechu od codziennych obowiązków, pełen beztroski oraz zabawy. Lato sprzyja także różnego rodzaju aktywnościom fizycznym. Wycieczki rowerowe, górskie wędrówki czy też sporty wodne to tylko niektóre z nich. Wykonywanie tychże aktywności wiąże się z ryzykiem wystąpienia zdarzenia, których konsekwencje będą bardzo poważne. W czasie jazdy na rowerze bądź też pływania na desce surfingowej można doznać wypadku, który może skończyć się poważnymi obrażeniami. Z kolei podczas górskich wycieczek może dojść do sytuacji, w której konieczna będzie akcja ratunkowa. To oczywiście nie wszystkie niebezpieczeństwa, które czekają na turystów. Wiele z nich jest znacznie bardziej prozaicznymi, na przykład zgubienie lub zniszczenie bagażu.

Ubezpieczenia turystyczne – kup sobie spokój!

Będąc w pełni świadomym zagrożeń, które czyhają na turystów na wakacjach, dobrze jest pomyśleć o ubezpieczeniu. Obecnie zdecydowana większość firm oferuje tego rodzaju polisy swoim klientom. Ubezpieczenie zagraniczne (https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-itravel.htm) zawiera w sobie wiele elementów, które przydają się podczas podróży. Zapewnia ono bowiem ochronę zdrowia i życia, bagażu, sprzętu sportowego, a także pomoc w nagłych sytuacjach. Każda polisa dopasowywana jest jednak do indywidualnych potrzeb danego klienta.

Nie kupuj w ciemno!

Bogactwo ofert polis turystycznych jest wręcz ogromne. Towarzystwa ubezpieczeniowe wprost prześcigają się w walce o nowych klientów. Jak zatem nie zgubić się w gąszczu ofert? Otóż niezwykle pomocnym narzędziem jest tutaj internet. Za jego pośrednictwem można odwiedzić strony poszczególnych ubezpieczycieli i sprawdzić co dokładnie oferują. Na wielu witrynach znajdują się specjalne kwestionariusze, które służą do zakupu polisy. Wypełniając je można zobaczyć jak wyglądają poszczególne opcje oraz ceny ubezpieczeń. To doskonały sposób na porównanie różnic w różnych polisach. Jednakże to nie wszystko, najważniejsze są bowiem ogólne warunki umowy. Precyzują one wszystkie kwestie, o których można przeczytać na stronie internetowej. Szczególną uwagę należy zwrócić na sumę ubezpieczenia. To kwota, która stanowi maksymalny pułap odpowiedzialności ubezpieczyciela za wyrządzoną szkodę.

Zakup ubezpieczenia turystycznego nie jest trudny, aczkolwiek trzeba być świadomym pułapek, które czyhają w umowach na nieświadomych klientów. Jednakże zorientowanie się w temacie umożliwi każdemu ich uniknięcie. A po zakupie polisy można już śmiało ruszać na wakacje

  • Jakie ubezpieczenie podróżne na wyjazd zagraniczny?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:podróże,   bezpieczeństwo,   ubezpieczenie,   wakacje

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.