LM.plSportMedyk zdominował poznanianki. Pewne zwycięstwo koninianek

Medyk zdominował poznanianki. Pewne zwycięstwo koninianek

Koninianki odniosły pewne zwycięstwo w meczu na wyjeździe z Polonią Poznań. W sobotnim meczu padło aż 11 goli, co więcej wszystkie zdobyły zawodnicznki Medyka.

Na stadionie Warty przy ul. Dębińskiej wynik spotkania już w 2. minucie otworzyła Dominika Kopińska strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Natalii Chudzik. W 12. minucie na 2:0 wynik podwyższyła Anna Gawrońska, a w 17. minucie ponownie Dominika Kopińska. Szybkie prowadzenie 3:0 rozluźniło trochę koncentrację piłkarek Medyka, które pomimo wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, dopiero w 44. minucie ustaliły wynik pierwszej połowy na 4:0. Przepiękną bramkę lobem zdobyła Anna Gawrońska. Druga połowa to już zdecydowana dominacja medyczek, które siedmiokrotnie umieściły piłkę w siatce poznanianek. Hattrickeim popisały się: Anna Gawrońska i Dominika Kopińska, po dwie bramki zdobyły: Natalia Chudzik i Karolina Majda, a jedno trafienie dorzuciła Natalia Pakulska.

Następne spotkanie ekstraligi kobiet piłkarki Medyka rozegrają na własnym stadionie przy ulicy Podwale 1 w sobotę 25 sierpnia o godzinie 11:00 z Czarnymi Sosonowiec.

Medyk Konin – Polonia Poznań (11:0) ( 2' 17' 75' Dominika Kopińska, 12' 44' 49' Anna Gawrońska, 63' 90' Natalia Chudzik, 69' 81' Karolina Majda, 73' Natalia Pakulska )

Medyk Konin: Sowalska – Olejniczak (46' Ivanishyn), Zając, Kovtun (46' Maskiewicz), Lukas (46' Helińska), Chudzik- Pakulska, Gedgaudaite, Kaletka(65'Stasiak)- Kopińska, Gawrońska (55' Majda)

Ĺąródło: Medyk Konin