Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18923) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Wyścigi konne – 5 powodów, dla których warto na nich być

Materiał promocyjny

Dodano: 14.12.2018 10:01
  • Wyścigi konne – 5 powodów, dla których warto na nich być

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowane w 1841 roku. Odbywające się na Polu Mokotowskim zmagania konne ogłoszono zarówno jednym z bardziej emocjonujących wydarzeń sportowych, jak również niemałym eventem o charakterze towarzyskim. Obecnie zwyczaj wyścigów, o których mowa kontynuuje Tor Służewiec, troszcząc się o tradycję oraz zachowanie świetnej atmosfery. Co takiego jest zatem w pędzie rumaków, że raz uczestniczący w takim „pokazie” chcą do niego powracać, wciągnięci po same uszy?

Nietuzinkowy klimat

Nigdzie indziej nie zaznasz aż takich emocji, a to przyczynia się do popularyzowania eventów związanych z wyścigami konnymi. Odwiedzając Służewiec można nie tylko poczuć wiatr we włosach, obserwując zmagania galopujących ogierów, ale też poczuć się jak w przedwojennej stolicy. Tego typu show przyciąga wszystkie pokolenia, bez wyjątków – od najmłodszych, do najstarszych. Nie ma dziś za dużo tego rodzaju miejsc i wydarzeń, które wpływałyby aż tak pozytywnie, budując dobrą atmosferę i integrując niczym wielki rodzinny piknik. Do tego, dla szukających jeszcze większych wrażeń – nieco hazardu.

Krzewienie pasji

Nierzadko to właśnie po uczestnictwie w wyścigach konnych, młodzi oglądający odkrywają w sobie chęć rozpoczęcia nauki jazdy konno. Standardowe wizyty w stadninach owszem może i są ważnym przeżyciem, w szczególności dla maluchów, które zaopatrują się w specjalistyczne pasze w profesjonalnych sklepach typu Chrupka.eu, a następnie z uwagą skupiając się na wskazówkach instruktora próbują dosiąść kucyka i zrobić na jego grzbiecie chociażby parominutową przejażdżkę. Niemniej jednak klasyczny spacer na źrebaku nigdy nie wywrze aż tak dużych wrażeń jak obejrzenie z trybun rozpędzonych wierzchowców goniących po zwycięstwo.

Niestandardowy relaks

Patrząc na korzyści wypływające z uczestnictwa w wyścigach konnych, nawet biernie jako widz, nie można pominąć aspektu rozrywki, jaka niewątpliwie wiąże się z opisywanym wydarzeniem. Już samo patrzenie na konie potrafi odprężyć, a na pewno jest sposobnością przeniesienia się na moment w zupełnie inny świat, odrywając od szaro-burej rzeczywistości. To istna gratka zwłaszcza dla typowych mieszczuchów.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wyścigi konne

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A kiedy i gdzie te wyscigi?
Dodano: 14.12.2018 17:40    Przez: ~GoaGość c

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.