Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22464) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (53)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Wyścigi konne – 5 powodów, dla których warto na nich być

Materiał promocyjny

Dodano: 14.12.2018 10:01
  • Wyścigi konne – 5 powodów, dla których warto na nich być

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowane w 1841 roku. Odbywające się na Polu Mokotowskim zmagania konne ogłoszono zarówno jednym z bardziej emocjonujących wydarzeń sportowych, jak również niemałym eventem o charakterze towarzyskim. Obecnie zwyczaj wyścigów, o których mowa kontynuuje Tor Służewiec, troszcząc się o tradycję oraz zachowanie świetnej atmosfery. Co takiego jest zatem w pędzie rumaków, że raz uczestniczący w takim „pokazie” chcą do niego powracać, wciągnięci po same uszy?

Nietuzinkowy klimat

Nigdzie indziej nie zaznasz aż takich emocji, a to przyczynia się do popularyzowania eventów związanych z wyścigami konnymi. Odwiedzając Służewiec można nie tylko poczuć wiatr we włosach, obserwując zmagania galopujących ogierów, ale też poczuć się jak w przedwojennej stolicy. Tego typu show przyciąga wszystkie pokolenia, bez wyjątków – od najmłodszych, do najstarszych. Nie ma dziś za dużo tego rodzaju miejsc i wydarzeń, które wpływałyby aż tak pozytywnie, budując dobrą atmosferę i integrując niczym wielki rodzinny piknik. Do tego, dla szukających jeszcze większych wrażeń – nieco hazardu.

Krzewienie pasji

Nierzadko to właśnie po uczestnictwie w wyścigach konnych, młodzi oglądający odkrywają w sobie chęć rozpoczęcia nauki jazdy konno. Standardowe wizyty w stadninach owszem może i są ważnym przeżyciem, w szczególności dla maluchów, które zaopatrują się w specjalistyczne pasze w profesjonalnych sklepach typu Chrupka.eu, a następnie z uwagą skupiając się na wskazówkach instruktora próbują dosiąść kucyka i zrobić na jego grzbiecie chociażby parominutową przejażdżkę. Niemniej jednak klasyczny spacer na źrebaku nigdy nie wywrze aż tak dużych wrażeń jak obejrzenie z trybun rozpędzonych wierzchowców goniących po zwycięstwo.

Niestandardowy relaks

Patrząc na korzyści wypływające z uczestnictwa w wyścigach konnych, nawet biernie jako widz, nie można pominąć aspektu rozrywki, jaka niewątpliwie wiąże się z opisywanym wydarzeniem. Już samo patrzenie na konie potrafi odprężyć, a na pewno jest sposobnością przeniesienia się na moment w zupełnie inny świat, odrywając od szaro-burej rzeczywistości. To istna gratka zwłaszcza dla typowych mieszczuchów.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wyścigi konne

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

A kiedy i gdzie te wyscigi?
Dodano: 14.12.2018 17:40    Przez: ~GoaGość c

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.