LM.plSportPływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętnastu Julii Wróbel!

Pływanie. Potrójne mistrzostwo Polski do lat piętnastu Julii Wróbel!

Fenomenalny wynik Julii Wróbel na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do piętnastu lat. Wychowanka Iskry Konin wywalczyła trzy złote medale i jeden srebrny.

Pływająca obecnie w barwach Polonii Warszawa koninianka w Ostrowcu Świętokrzyskim trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Jeden złoty medal wywalczyła w wyścigu indywidualnym na 100 m stylem motylkowym. Wróbel zanotowała czas 1:01,97, wyprzedzając drugą w klasyfikacji końcowej Marię Murawską o ponad pół sekundy i zdobywając tytuł mistrzyni Polski.

Dwa kolejne złota wychowanka Iskry Konin zdobyła w sztafetach. Na dystansie 4x200 m stylem dowolnym Polonia Warszawa w składzie Kornelia Buszka, Julia Wróbel, Weronika Cynarska i Maria Murawska zanotowała czas 8:27,18, bijąc tym samym rekord Polski juniorów i zdobywając mistrzostwo Polski. Rekord Polski warszawska drużyna pobiła również na dystansie 4x100 m stylem dowolnym, notując czas 3:52,13 i zdobywając tym samym kolejne mistrzostwo Polski.

Julia Wróbel została również wicemistrzynią Polski w sztafecie na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Tym razem Polonia Warszawa musiała uznać wyższość Gimnazjum nr 92 Ursynów Warszawa, tracąc do pierwszego miejsca nieco ponad 2,5 sekundy. Dla Julii Wróbel był to już czwarty medal podczas mistrzostw Polski.

Już we wtorek koninianka startuje w kolejnych mistrzostwach Polski, tym razem seniorów i młodzieżowców. A w kwietniu przyszłego roku Julię Wróbel czekają kolejne występy w reprezentacji Polski. Tym razem wychowanka Iskry Konin wystąpi w turnieju międzynarodowym w Szwajcarii.