Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19130) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (23)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

2 800 000 zł dla klubów sportowych, większa „pula prezydencka”

Dodano: 19.12.2018 12:41
Źródło: LM.pl

Zgodnie z wcześniejszym projektem budżetu na dotacje dla klubów sportowych w 2019 roku miasto przeznaczy 2 800 000 zł. Plan finansów miasta w środę zatwierdzili radni.

Plan wydatków na dotacje dla klubów sportowych w 2019 roku jest o 50 tys. zł niższy, niż przed rokiem. Wtedy radni zakładali dotacje na poziomie 2 850 000 zł, ostatecznie do klubów trafiło ponad 3 000 000 zł. W tym roku projekt budżetu zakładał dotacje na poziomie 2 800 000 zł. W środę radni ten projekt zatwierdzili, co otwiera drogę do rozstrzygnięcia ogłoszonego pod koniec listopada konkursu na szkolenie uzdolnionych sportowo.

Prezydent na rozstrzygnięcie konkursu ma 90 dni, ale według wstępnych informacji podział środków może być znany jeszcze przed końcem tego roku lub zaraz na początku nowego. W tym roku w większym stopniu zależeć będzie on od woli prezydenta, niż od regulaminu. W poprzednich latach 80% środków na dotacje dzielonych było według wytycznych regulaminu, przyznającego punkty za osiągnięcia drużyn oraz liczbę osób ćwiczących w klubie, a 20% środków dowolnie dzielił prezydent Konina.

W tym roku te proporcje się zmienią. Zgodnie z regulaminem (który przeczytać można TUTAJ) dzielone będzie tylko 60% środków, a ,,pula prezydencka" wzrośnie do 40%. Oznacza to większą swobodę w kształtowaniu podziału środków przez prezydenta Konina. Po raz pierwszy decyzję odnośnie wielkości dotacji podejmować będzie Piotr Korytkowski.

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Medyk najgorszy sezon od 5 lat powinni dostać dużo mniej. Jak prywatna szkółka Oranje znowu dostanie cokolwiek z miasta to będzie kpina.
Dodano: 19.12.2018 17:19    Przez: ~Kiniu
Medyk to powinien dostać max 150 tysi i się cieszyć. Ten klub nic za sobą nie wnosi o chamstwie jednego Pana nie mówiąc.
Dodano: 19.12.2018 19:52    Przez: ~Atomek
Największą kpina to te horendalne kwoty na szablistow i babki co latają za piłką, o prywatnej firmie Orange nie wspominając. Niech nowy prezydent zrobi wreszcie z tym porządek.
Dodano: 19.12.2018 20:40    Przez: ~Zatorze
Miło by było jakby prezydent Korytkowski dostrzegł trudy starania działacz kibiców firmy chemat o życie Górnika. Górnik jest wielkim klubem w mieście i regionie i warto było by go wspomóc czymś więcej jak rok temu. Górnik to zespół seniorów a przedewszystkim młodzież i małe dzieciaki którzy chcą się utożsamiać z miastem Konin i klubem który mają w sercu. Panie prezydencie prosimy o troszkę większą pomoc.
Dodano: 19.12.2018 20:21    Przez: ~Rodzic małego chłopca z KSG
Nie może być tak że medyczki które w zasadzie nikogo specjalnie nie interesują w naszym miescie i są zachcianką jednego gościa dostają 600 tysi. No ludzie, kobieca piłka to sport czysto niszowy, hobbystyczny. To samo tyczy się szermierki, jako sport indywidualny skierowany tylko dla zawodników i ich rodzin, powinien być zasialny jedynie w sposob symboliczny. Ktoś zna jakiegoś szermierza z imienia i nazwiska który promuje miasto??? Jest jeszcze jeden twór który nie powinien być brany w ogóle przy okazji dotacji, prywatne szkółki piłkarskie (oran, reis, itd.) których filie są w całej Polsce nie mogą być dotowane z miasta, no chyba że nadal chcemy wystawiać się na pośmiewisko wśród innych miast Wielkopolski, a to spoko.
Dodano: 19.12.2018 21:36    Przez: ~tutejszy

KOMENTARZE

Mam nadzieję ,że brane będą wyniki klubów ligowych też. Bo np ręczni zajmują ostatnie miejsce w tabeli to mmoże im nie dawać? Więcej na Górnika to będą lepsze wyniki.
Dodano: 19.12.2018 12:58    Przez: ~ksg
Dajcie już spokój z tym Górnikiem - kasy na nich pełno idzie, a wyniki?
Dodano: 19.12.2018 13:38    Przez: ~groszek
A ten zasrany kurnik co sobą prezentuje ? Wycofać te niedojdy i dać więcej, ale tylko i wyłącznie na szkolenie dzieci
Dodano: 19.12.2018 17:53    Przez: ~Kgfsy
Proszę o informację jeżeli jest to możliwe co oranje zakupiło dla chłopców grających w klubie. Na co przekazywane są dotację. Gdzie można zobaczyć zestawienie wydatków z dotacji?????????????
Dodano: 20.12.2018 14:12    Przez: ~oj
Dotacja dla TKKF TORINO. Sparta i inne kluby generujące koszty powinny mieć obniżone dotacje.
Dodano: 19.12.2018 13:06    Przez: ~Górnik
Poziom w tym miescie,frekwencja,obiekty,jest na żenującym poziomie ! Medyk niby ekstraklasa nikt nie chodzi,Start znowu w 3 lidze,KKF 2 liga,Górnik 3 liga. Wole pojechać do Wrzesnii na 1 lige siatkówki !
Dodano: 19.12.2018 14:21    Przez: ~Fix
to jedz do wrzesni i nie zawracaj d u p y tu jest KONIN i licza sie pieniadze dla Gornika
Dodano: 19.12.2018 16:47    Przez: ~KSG
KSG takie k**wy jak ty powinno się utylizować
Dodano: 19.12.2018 17:54    Przez: ~GkS
Panie Prezedyncie niech nie zapomni Pan o jedynej Dumie miasta Konina .... Górniku Konin...!!! Górnik to siła Biało-Niebieska Rodzina...!!!
Dodano: 19.12.2018 14:38    Przez: ~Michał
Jakiej dumy? Jeżeli przez kilka lat wiedziano o możliwym odszkidowaniu za pobicie policjantów i zamiast gromadzić środki to się je tylko wydawało, a później jęki jak to klub może przestać istnieć. Prawda jest taka, że Górnik to raczej wstyd dla miasta nuż duma, w szczególności jeśli nie potrafi zorganizować porządnie meczu.
Dodano: 21.12.2018 15:33    Przez: ~Obiektywna
Zacznijmy inwestować w sporty w których robimy wyniki a nie pakowanie co roku siana w piłkę w której nie na żadnego rozwoju a siano przepada. Pieniądze na sporty olimpijskie się należą KB Zagłębie Konin miało ostatnio Olimpijczyka tam warto inwestować
Dodano: 19.12.2018 16:22    Przez: ~Optymista
Górnik i Zagłębie to dwa kluby w koninie w które warto inwestować
Dodano: 19.12.2018 16:48    Przez: ~konin
Jeżeli w mieście 70.000 nie ma koszykówki, siatkówki nawet w 3 lidze,nawet damskiej,nie wspominając o meskiej ! Start wraca do 3 ligii,to o czym mowa ? Kiedy tu zasiadlo chociaż 5.000 , 20 lat temu ! Obecnie ok 1 tys na Gorniku to wielkie marzenie raz w sezonie.Zobaczcie inne miasta !
Dodano: 19.12.2018 16:48    Przez: ~M
GÓRNIK Konin największy Klub w Koninie, najwięcej kibiców, największa dotacja.
Dodano: 19.12.2018 17:11    Przez: ~Mieszkaniec wyborca
Piłka nożna meska bezsprzecznie najpopularniejsza dyscyplina.
Dodano: 19.12.2018 17:18    Przez: ~Faty
Jak to największy w tym zadupiu,to bieda u Was !
Dodano: 19.12.2018 19:14    Przez: ~Fix
Jak na miasto 70.000 to rewelacja 200 ludzi na mecz brawo !
Dodano: 19.12.2018 19:57    Przez: ~Fix
Kibice to pokazali, że klub przez nich o mało co nie padł. Śmiechu warte.
Dodano: 21.12.2018 15:34    Przez: ~Lol
Medyk najgorszy sezon od 5 lat powinni dostać dużo mniej. Jak prywatna szkółka Oranje znowu dostanie cokolwiek z miasta to będzie kpina.
Dodano: 19.12.2018 17:19    Przez: ~Kiniu
Medyk to powinien dostać max 150 tysi i się cieszyć. Ten klub nic za sobą nie wnosi o chamstwie jednego Pana nie mówiąc.
Dodano: 19.12.2018 19:52    Przez: ~Atomek
Dokładnie byłem świadkiem jak ublirza kobiecie która sercem kibicuje Górnikowi
Dodano: 19.12.2018 22:13    Przez: ~On
Oniemiałem - Kurnik dumą Kunina? Jacy kibice taki klub, może nie wszystkich zamkną? TV pokaże, będzie dumnie!
Dodano: 19.12.2018 18:15    Przez: ~Ciemny lud to kupił
Ma ten moment w Koninie liczy się przede wszystkim Górnik i Start, czy to się komuś podoba czy nie.
Dodano: 19.12.2018 19:51    Przez: ~Rita G
Czyli kluby 3 ligowe bida ! Na wsi !
Dodano: 19.12.2018 19:55    Przez: ~Moni
do moni powiedzial wsiok z kleczewa czy innej wioski