Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22771) SPORT FORUM FIRMY (5309) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
9 / 8oC
Pojutrzepogoda
11 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (3)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Dobry początek rundy wiosennej. Górnik wygrał ze Świtem Skolwin

Dodano: 10.03.2019 13:34

Trzy punkty na inaugurację rundy wiosennej dla Górnika Konin. Biało-niebiescy pokonali u siebie 2:1 (0:0) Świt Skolwin-Szczecin.

Na początku starcia częściej przy piłce byli koninianie. To jednak przyjezdni jako pierwsi stworzyli groźną sytuację. W 15. minucie rywalizacji piłka minęła się minimalnie ze słupkiem konińskiej bramki. Koninianie odpowiedzieli po kwadransie uderzeniem Mateusza Majera. Po chwili, dyspozycję bramkarza ze Szczecina sprawdził Sebastian Antas. W końcówce pierwszej połowy Górnik miał sporo szczęścia. Futbolówka po strzale Patryka Bila odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Kolińskiego. Tuż przed przerwą kontuzjowanego Roberta Jędrasa zmienił Łukasz Derbich.

Po zmianie stron w szczecińskiej „szesnastce” został sfaulowany Sebastian Kaczyński. Sędzia wskazał na „wapno”, a z rzutu karnego uderzył skutecznie Taras Jaworski. Drugi gol dla koninian padł w 61. minucie, gdy dośrodkowanie Łukasza Derbicha zamienił na bramkę Dawid Przybyszewski. Goście zaatakowali w końcówce. Najpierw, w 82. minucie, piłka po zamieszaniu w konińskim polu karnym odbiła się znów od słupka. Z kontaktowego trafienia piłkarze Świtu ciszyli się w 90. minucie, gdy piłkę w konińskiej siatce umieścił Charles Nwaogu. Po sobotniej wygranej piłkarze Górnika Konin awansowali na dziesiąte miejsce w trzecioligowej tabeli. W kolejnej serii spotkań podopieczni trenera Damiana Augustyniaka będą pauzować i otrzymają trzy punkty za darmo. Nasi piłkarze mieli się bowiem mierzyć z wycofaną z rozgrywek Wdą Świecie. Aby pozostać w meczowym rytmie, piłkarze z Konina zmierzą się w przyszyły weekend towarzysko z SKP Słupca.

Górnik Konin: Mateusz Koliński – Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Robert Jędras (‘45 Łukasz Derbich), Jakub Staszak, Taras Jaworski, Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (’71 Wiktor Patrzykąt), Mateusz Majer (’86 Paweł Błaszczak), Dawid Przybyszewski (‘75 Maciej Adamczewski), Sebastian Kaczyński

źródło: gornikkonin.pl/swit.szczecin.pl

  • Dobry początek rundy wiosennej. Górnik wygrał ze Świtem Skolwin

autor: Mateusz Krzesiński 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Górnik Konin,   Świt Skolwin

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Gratulacje 3 punktów trzymam kciuki za górnika i sokół!!!!! Dajcie mi minusy mam to gdzieś ale sokół i Górnik to kluby z naszego okręgu!brawo Górnik 3 mam kciuki za górnika i za nasz sokół!brawo
Dodano: 10.03.2019 21:10    Przez: ~Sokół kleczew
Brawo Panowie! Teraz mobilizacja na Kotwice za dwa tygodnie!
Dodano: 10.03.2019 14:11    Przez: ~Maniek
Spadkowicze chyba nie będą brani pod uwagę przy podziale tej kasy
Dodano: 10.03.2019 14:59    Przez: ~Kkk
Ok dobre wzmocnienie !
Dodano: 10.03.2019 20:46    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Brawo Panowie! Teraz mobilizacja na Kotwice za dwa tygodnie!
Dodano: 10.03.2019 14:11    Przez: ~Maniek
i tak będzie spadek...
Dodano: 10.03.2019 16:19    Przez: ~ręczny
Oby zawsze tak walecznie panowie. August pamiętaj o Juniorze Pro bo nas Jarota i Baltyk wydymaja i będzie wielka lipa. Wystarczy tylko spojrzeć ile minut u nich zbierają młodzieżowcy a ile u nas. Samym Kolusiem Majerem i Staszakiem szybko odpadniemy z rywalizacji o pierwszą 4-rke premiowaną. Pamiętajcie o tym!
Dodano: 10.03.2019 14:44    Przez: ~Obserwator poczynań
Też to zauwazylem, Jarota ma na tą rundę taki zaciag młodzieżowcow że już w pierwszym meczu zdobyła plus minu 900-1000 pkt przy naszych plus minus 400. Różnica kolosalna!!! Za tydzień przy naszej pauzie już nas wyprzedzają bez niczego:(((
Dodano: 10.03.2019 14:47    Przez: ~Taktyk
do taktyk i co z tego jak jarota spadnie do 4 ligi my mamy za zadanie sie utrzymac oni graja o kase i nie patrzą ze spadną
Dodano: 10.03.2019 14:53    Przez: ~KSG
Spadkowicze chyba nie będą brani pod uwagę przy podziale tej kasy
Dodano: 10.03.2019 14:59    Przez: ~Kkk
A kibicow tylko trochę więcej jak na Medyku !
Dodano: 10.03.2019 15:25    Przez: ~adam
zawsze to troche wiecej niz na medyku
Dodano: 10.03.2019 16:18    Przez: ~KSG
To i tak dla was wielki wstyd a tak się na swojej stronie rozpisujecie na ten Medyk chodzi max 20 osób. Lepsze 20 kulturalnych osób jak 200 socjopatów co nie potrafi się zachować. Boli was dotacja dla Medyka ale zauważcie że Medyk ma dużo dalsze wyjazdy niż wy. Sędziowie i piłkarki też za darmo nie biegają. Może innych towarzystw sportowych się uczepcie co dostają kasę a nic o nich nie słychać bo to już jest żałosne z waszej strony.
Dodano: 11.03.2019 10:15    Przez: ~Do KSG
Kulturalnych? U was jedna osoba robi gorsza atmosferę niż u nas 1000 razem wziętych.
Dodano: 11.03.2019 18:48    Przez: ~Pfiiii
Gdzie te 1000 razem wziętych, marzyciel ! Raczej 200 oszołomów
Dodano: 11.03.2019 20:48    Przez: ~Ty
Chyba na meczu z Kaliszem i Kotwicą razem wziętych 😂
Dodano: 12.03.2019 15:27    Przez: ~Dlaczego mecz bez kibiców ?
A jak grał ten staszak
Dodano: 10.03.2019 17:57    Przez: ~ghh
Ok dobre wzmocnienie !
Dodano: 10.03.2019 20:46    Przez: ~ja
Gratulacje 3 punktów trzymam kciuki za górnika i sokół!!!!! Dajcie mi minusy mam to gdzieś ale sokół i Górnik to kluby z naszego okręgu!brawo Górnik 3 mam kciuki za górnika i za nasz sokół!brawo
Dodano: 10.03.2019 21:10    Przez: ~Sokół kleczew
Jest podobno nowy inwestor, tyle że ten wynala,ek z racji tego że kopalnia się kończy ma się nazywaç nie górnik, a Żebracy Kunin
Dodano: 11.03.2019 02:05    Przez: ~Nie ma grania bez żebrania
Konin nie ma nic wspólnego z kopalnią raczej sokół ma z nich korzyść. Raczej nazwę Górnik zostawił bym tak jak jest a pomyślał bym nad zmianą sokola
Dodano: 11.03.2019 12:42    Przez: ~Okręg
Czarni Kleczew
Dodano: 11.03.2019 16:41    Przez: ~Daria
Monopolowy 24h Kleczew byłaby na miejscu.
Dodano: 11.03.2019 18:49    Przez: ~😁😁
Ruina Konin