Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18591) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Wyciskanie sztangi na mistrzostwach Polski i medale dla Konina

Dodano: 23.04.2019 10:51

Trzy medale mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy Klubu Zagłębie Relax Konin w wyciskaniu sztangi podczas rozegranych w Kielcach IX mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi.

W wyciskaniu sztangi, podobnie jak w boksie, istnieje wiele federacji organizujących zawody mistrzowskie w tej dyscyplinie sportu. Najbardziej prestiżowa federacja to International Powerlifting Federation (IPF) której podlega Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboku Siłowego (PZKFiTS) – organizator mistrzostw Polski.

Zawodnicy Zagłebie-Relax zdobyli trzy medale: srebrny i dwa brązowe i był to bardzo udanym start podopiecznych trenera Arkadiusza Macudzińskiego, który zadebiutował w roli trenera.

Pierwszego dnia mistrzostw Polski na pomoście walczyły kobiety oraz juniorzy. Reprezentantka Daria Walczykiewicz wystartowała w seniorkach w kategorii wagowej do 57 kg. Zawodniczka uzyskała wynik na sztandze 65 kg, co pozwoliło zdobyć brązowy medal i jest to jej pierwszy medal tej rangi zdobyty od czasu zakończenia bogatej w medale kariery bokserskiej. Sama zawodniczka tak komentuje swój start. - Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zdobyć medal mistrzostw Polski i to już po dwóch latach od rozpoczęcia przygody z wyciskaniem. Wynik jednak nie jest oszałamiający bo nie udało się wycisnąć 70 kg. Mimo to jestem pełna optymizmu, bo po zrzuceniu 15 kg wagi forma jest wzrostowa i na jesień będę dużo silniejsza.

Po południu na pomoście zadebiutował Hubert Nowakowski startujący w kategorii wagowej do 83 kg juniorów do lat 20. Zawodnik wycisną sztangę o wadze 115 kg, co pozwoliło zajęć trzecie miejsce i zdobyć brązowy medal.

Drugiego dnia mistrzostw Polski startowali seniorzy i weterani. Jako pierwszy z reprezentantów startował weteran Marcin Pietrzak, dla którego był to debiut w zawodach tej rangi. Startujący w kategorii wagowej do 74 kg zawodnik wycisnął sztangę o wadze 117,5 kg i zdobył srebrny medal weteranów II (50-59 lat).

W seniorach wystartował Wiktor Świątnicki, dla którego był to drugi start w tej imprezie. Z wynikiem na sztandze 152,5 kg zajął 9 miejsce w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej do 83 kg. Wiktor poprawił swoje miejsce z MP w 2018 roku w których wycisnął 142,5 kg zajmując 10 miejsce.

  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina
  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina
  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina
  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gratulacje dla zawodników i trenera!!!
Dodano: 24.04.2019 13:53    Przez: ~tko
Gratulacje !
Dodano: 25.04.2019 09:49    Przez: ~Hannibal
waldek na pewno dumny
Dodano: 25.04.2019 14:00    Przez: ~relax
Ja się pytam co to za mistrzostwa że z takimi wynikami jest podium? Ja myślę że na zawodach nie obrażając osób niepełnosprawnych są lepsze wyniki!!! Naprawdę żałosny poziom
Dodano: 25.04.2019 15:27    Przez: ~Mirek
brawo
Dodano: 25.04.2019 22:21    Przez: ~gryf

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.