Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19448) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (2)

Wyciskanie sztangi na mistrzostwach Polski i medale dla Konina

Dodano: 23.04.2019 10:51

Trzy medale mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy Klubu Zagłębie Relax Konin w wyciskaniu sztangi podczas rozegranych w Kielcach IX mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi.

W wyciskaniu sztangi, podobnie jak w boksie, istnieje wiele federacji organizujących zawody mistrzowskie w tej dyscyplinie sportu. Najbardziej prestiżowa federacja to International Powerlifting Federation (IPF) której podlega Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboku Siłowego (PZKFiTS) – organizator mistrzostw Polski.

Zawodnicy Zagłebie-Relax zdobyli trzy medale: srebrny i dwa brązowe i był to bardzo udanym start podopiecznych trenera Arkadiusza Macudzińskiego, który zadebiutował w roli trenera.

Pierwszego dnia mistrzostw Polski na pomoście walczyły kobiety oraz juniorzy. Reprezentantka Daria Walczykiewicz wystartowała w seniorkach w kategorii wagowej do 57 kg. Zawodniczka uzyskała wynik na sztandze 65 kg, co pozwoliło zdobyć brązowy medal i jest to jej pierwszy medal tej rangi zdobyty od czasu zakończenia bogatej w medale kariery bokserskiej. Sama zawodniczka tak komentuje swój start. - Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się zdobyć medal mistrzostw Polski i to już po dwóch latach od rozpoczęcia przygody z wyciskaniem. Wynik jednak nie jest oszałamiający bo nie udało się wycisnąć 70 kg. Mimo to jestem pełna optymizmu, bo po zrzuceniu 15 kg wagi forma jest wzrostowa i na jesień będę dużo silniejsza.

Po południu na pomoście zadebiutował Hubert Nowakowski startujący w kategorii wagowej do 83 kg juniorów do lat 20. Zawodnik wycisną sztangę o wadze 115 kg, co pozwoliło zajęć trzecie miejsce i zdobyć brązowy medal.

Drugiego dnia mistrzostw Polski startowali seniorzy i weterani. Jako pierwszy z reprezentantów startował weteran Marcin Pietrzak, dla którego był to debiut w zawodach tej rangi. Startujący w kategorii wagowej do 74 kg zawodnik wycisnął sztangę o wadze 117,5 kg i zdobył srebrny medal weteranów II (50-59 lat).

W seniorach wystartował Wiktor Świątnicki, dla którego był to drugi start w tej imprezie. Z wynikiem na sztandze 152,5 kg zajął 9 miejsce w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej do 83 kg. Wiktor poprawił swoje miejsce z MP w 2018 roku w których wycisnął 142,5 kg zajmując 10 miejsce.

  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina
  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina
  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina
  • Wyciskanie sztangi: historyczne medale dla Konina

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gratulacje dla zawodników i trenera!!!
Dodano: 24.04.2019 13:53    Przez: ~tko
Gratulacje !
Dodano: 25.04.2019 09:49    Przez: ~Hannibal
waldek na pewno dumny
Dodano: 25.04.2019 14:00    Przez: ~relax
Ja się pytam co to za mistrzostwa że z takimi wynikami jest podium? Ja myślę że na zawodach nie obrażając osób niepełnosprawnych są lepsze wyniki!!! Naprawdę żałosny poziom
Dodano: 25.04.2019 15:27    Przez: ~Mirek
brawo
Dodano: 25.04.2019 22:21    Przez: ~gryf

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.