Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17953) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Jak zostać policjantem w 2019 roku?

Materiał promocyjny

Dodano: 12.08.2019 09:49
 • Jak zostać policjantem w 2019 roku?

Kariera w Policji to marzenia wielu chłopców, którzy potem podejmują próbę dołączenia w jej szeregi. Rekrutacja jest wymagająca i trzeba się do niej solidnie przygotować, gdyż każdy z nich jest punktowany, a od ilości punktów zależy w tej jednostce. Jak wyglądają testy do Policji? Wszystkich kandydatów, zarówno przeszłych jak i obecnych zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Jak wygląda praca w Policji?

Funkcjonariusze służą społeczeństwu i muszą zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw oraz konieczności ochraniania obywateli, nawet kosztem własnego bezpieczeństwa.

Obowiązki funkcjonariusza Policji:

 1. Ochrona obywateli państwa;
 2. Przeciwdziałanie przestępstwom;
 3. Poszukiwanie osób podejrzanych o przestępstwa oraz zaginionych;

To tylko jedne z wielu obowiązków, które na co dzień podejmuje policjant.

Jak wygląda rekrutacja?

Testy do Policji dzielą się na cztery etapy – TSF, TWO, testy psychologiczne oraz rozmowę kwalifikacyjną. Każdy z etapów jest wyzwaniem, któremu sprostają tylko dobrze przygotowani kandydaci a najlepsi zostaną przyjęci w szeregi Policji.

 1. Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna to podstawa w pracy policjanta. Musi być zawsze gotowy do podjęcia działania, które często wiąże się z koniecznością użycia siły fizycznej.

Jeżeli nie masz odpowiedniej kondycji musisz solidnie przygotować się do egzaminu. Na kilka miesięcy przed egzaminem zacznij biegać i trenować na siłowni, to zapewni łatwe zaliczenie egzaminu.

Na ukończenie egzaminu, każdy kandydat ma 1 minutę i 41 sekund. Im szybciej ukończy się tor przeszkód, tym więcej punktów można uzyskać.

Jakie ćwiczenia są na egzaminie fizycznym?

 • Bieg po kopercie;
 • Brzuszki;
 • Przewroty – w przód i w tył;
 • Rzut piłką lekarska;
 • Skok przez ławkę;
 • Przenoszenie manekina.
 1. Test Wiedzy Ogólnej - TWO

Świadomość i znajomość prawa pozwala policjantowi na egzekwowanie prawa w trakcie wykonywania codziennych obowiązków.

Pytania mogą dotyczyć:

 • Trójpodziału władzy;
 • Bezpieczeństwa publicznego
 • Funkcjonowania Policji i jej struktur;
 • Ustaw i aktów prawnych związanych z organem Policji

Opracowane arkusze pozwolą Wam na skuteczną naukę do egzaminu. Wszystkie pomoce znajdziecie na stronie Odpowiedzi.com.pl.

 1. Test psychologiczny

Wysoka odporność psychiczna to jedna z cech determinująca dobrego policjanta. Testy psychologiczne weryfikują różne aspekty osobowości i pozwalają określić, czy kandydat nadaje się do pełnienia służby w Policji.

 1. Rozmowa kwalifikacyjna (daw. „wywiad zorganizowany”)

Zaskakujące pytania komisji nie powinny być szokiem dla kandydata. Członkowie komisji egzaminacyjnej to profesjonaliści, którzy potrafią zachwiać każdym kandydatem. Podstawą jest trzymanie fasonu i spokojne odpowiadanie na wszystkie pytania.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:praca,   kariera,   policja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.