Dzisiaj jest środa 27 maja 2020, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18285) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Odpowiednie freeride narty, czyli jakie?

Materiał promocyjny

Dodano: 21.08.2019 13:30
 • Odpowiednie freeride narty, czyli jakie?

Freeride to styl jazdy na nartach, który najkrócej określa się jako jazdę poza trasami. W ostatnich latach ten ekstremalny sport stał się niezwykle popularny w sportowym świecie, bowiem zapewnia magiczne doświadczenia w górach, jeśli tylko warunki są sprzyjające. Aby jednak szusować po dziewiczych i nieprzygotowanych trasach bezpiecznie, warto wziąć pod uwagę kilka cenny wskazówek.

Freeride - o czym należy pamiętać?

Decydując się na jazdę na nartach stylem freeride należy pamiętać o kilku zasadach:

 1. Jest to sport przeznaczony dla osób, które mają opanowaną technikę narciarstwa w odpowiednim stopniu, to znaczy doskonale radzą sobie w głębokim śniegu, a także po lodzie.
 2. Narciarze ci muszą posiadać umiejętność radzenia sobie z lękiem oraz stresem, a do tego mieć zdolność koncentracji uwagi.
 3. Należy dysponować odpowiednim sprzętem – podstawą są oczywiście freeride narty - https://shop.majestyskis.com/pl/22-freeride
 4. Bardzo ważne są dodatki – kask, mający tak zwaną szczękę, rękawice wykonane z mocnego oraz nieprzemakającego materiału, gogle idealnie przylegające do twarzy, termometr, altymetr oraz maska chroniąca twarz przed wydobywającym się spod nart pyłem śnieżnym.
 5. Zawsze pamiętajmy o sprzęcie awaryjnym – ok. 20 m linę, przyrząd przeznaczony do zjazdu, apteczkę pierwszej pomocy, folię NRC, reflektor, nadajnik lawinowy, telefon komórkowy.
 6. Zaopatrzmy się też w żywność – najlepsze będą produkty wysokokaloryczne i napoje izotoniczne.
 7. Ubiór musi być wysokiej jakości materiału oddychającego oraz nieprzemakającego. Nie może nadmiernie obciskać ciała i musi odpowiednio ocieplać.
 8. Zawsze też należy sprawdzić warunki pogodowe i czy występuje zagrożenie lawinowe.
   

Odpowiednie freeride narty, czyli jakie?

Freeride narty są przede wszystkim bardzo szerokie – od 90 do nawet 130 mm. Dzięki temu nie zapadają się w śniegu, co wpływa na komfort jazdy. W przypadku tego typu nart bardzo ważne są też wiązania – najlepiej jeśli mają długość min. 15 cm ponad wzrost użytkownika. Istotnym elementem konstrukcyjnym jest również montaż wiązania, w tym przypadku jest to rocker na czubku narty. Jego zadaniem jest zapewnienie lepszej jazdy w głębokim śniegu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sport,   zima,   narty,   freeride

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.