LM.plSportII liga. Wysoka porażka MKS MOS w Bydgoszczy na inaugurację

II liga. Wysoka porażka MKS MOS w Bydgoszczy na inaugurację

Ponad sto punktów straciły koszykarki MKS MOS Konin w meczu pierwszej kolejki II ligi. W Bydgoszczy uległy tamtejszemu MUKS WSG Supravis 53:114.

Mecz w Bydgoszczy zainaugurował dla koninianek pierwszy sezon II ligi od czasu rekatywacji drużyny seniorek. W starciu z MUKS WSG Supravis zespół z Konina musiał sobie radzić bez wzmocnień z AZS Poznań. Drużyna trenera Mateusza Dwornika zdołała wygrać tylko jedną kwartę.

Spotkanie rozpoczęło się dla przyjezdnych dobrze. MKS MOS po pierwszej części meczu prowadził 22:19. Już w drugiej kwarcie koninianki zostały jednak przez rywalki rozbite, przegrywając aż 8:38. W drugiej połowie spotkania wciąż lepsze były bydgoszczanki, ale dysproporcje nie były już tak duże - MKS MOS przegrywał 13:27 i 10:30.

- Obrona strefowa rywalek, dużo prostych strat (31) i niecelnych rzutów z dogodnych pozycji, szczególnie druga kwarta przegrana 8:38 podcięły nam skrzydła. Cieszy fakt, że oprócz starszych debiutantek swoje szanse dostały kadetki: Zuzia Gadacz (rocznik 2004) oraz Nikola Kurtas, Vanessa Piątkowska i Natalia Niedźwiecka (rocznik 2005) - czytamy na profilu FB MKS MOS Konin.

Kolejny mecz konińskich koszykarek w przyszłą niedzielę. W Koninie MKS MOS podejmie Tęczę Leszno.

MUKS WSg Supravis Bydgoszcz - MKS MOS Konin 114:53 (19:22, 38:8, 27:13, 30:10)

MKS MOS Konin: Wiktoria Kudroń (14), Hanna Tomaszewska (11), Kamila Rogulska (10), Nikola Kurtas (5), Małgorzata Kutkowska (4), Zuzanna Gadacz (4), Wiktoria Wróbel (3), Julia Burzyńska (2), Vanessa Piątkowska, Natalia Niedźwiecka, Maria Ławniczak, Wiktoria Orchowska