Dzisiaj jest niedziela 23 lutego 2020, imieniny: Damiana, Romany, Florentyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21052) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
5 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (5)

Paulina Nowak powalczy o godną pracę i płacę

Materiał promocyjny

Dodano: 11.10.2019 13:25

Wiosną tego roku strajkowali w naszym regionie nauczyciele, w zeszłym roku w konińskim szpitalu w ramach protestu na zwolnienia lekarskie masowo udały się pielęgniarki. To tylko dwa przykłady na to, że praca w Polsce, nawet w sektorze publicznym, jest często słabo wynagradzana i zbyt mało szanowana.

Kolejny raz siedzisz w pracy z przeziębieniem, bo boisz się, że 80% pensji, które otrzymasz na chorobowym nie wystarczy na ratę kredytu? Szef po raz kolejny odmówił podpisania z Tobą umowy o pracę, chociaż pracujesz dla niego od poniedziałku do piątku, od 8 do 16? Musisz poszukać dodatkowego zajęcia, bo pensja nie gwarantuje godnego życia?

W nadchodzących wyborach parlamentarnych zagłosuj na Paulinę Nowak, liderkę listy Lewicy (nr. 3) w Naszym okręgu 37! Jako słupczanka zmuszona do opuszczenia domu rodzinnego, aby pracować oraz rozwijać się chce, aby wszędzie i na każdego czekała godna i dobrze płatna praca.

Plan Lewicy zakłada stopniowe i rozłożone w czasie podnoszenie płacy minimalnej do 60% średniej, zaczynając od 2700 zł brutto w przyszłym roku. Minimalna płaca w budżetówce wyniesie za to 3500 zł, aby to państwo wyznaczało standardy godnego zatrudnienia. Zadba także o przestrzeganie prawa pracy i prawo do opieki zdrowotnej, urlopu i zabezpieczenia społecznego dla każdego.

Paulina Nowak chce podnieść zasiłek chorobowy do 100% pensji, aby nikt nie musiał wybierać pomiędzy pełną pensją a swoim zdrowiem. Zawalczy także o zwiększenie uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy, aby mogła ona skutecznie dbać o dobro i bezpieczeństwo pracownika.

Godna, bezpieczna i dobrze płatna praca, to właśnie Nowa(k) Jakość Lewicy. W tę niedzielę, 13 października, zagłosuj na #1 na Liście nr 3, byśmy razem mogli zawalczyć o godną pracę i godną za nią płacę.

Publikacja sfinansowana ze środków KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  • Paulina Nowak powalczy o godną pracę i płacę
  • Paulina Nowak powalczy o godną pracę i płacę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paulina Nowak,   wybory 2019,   lewica

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.