Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20566) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 3oC
Jutropogoda
6 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (0)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Czołowy komentator szachów w Europie zagrał w Konin Masters

Dodano: 15.11.2019 13:18
Źródło: LM.pl

Lawrence Trent, czołowy komentator szachowy w Europie, zwyciężył w turnieju szachowym Konin Masters FIDE. W kat. juniorów najlepszy był zawodnik UKS Smecz Konin Jan Klimkowski.

Była to już piąta edycja Konin Masters FIDE, a jednocześnie trzeci Memoriał Wiktora Korcznoja. Wzięło w nim udział 80 zawodników z całej Polski, ale również zagranicy. Największą niespodzianką był udział w turnieju Lawrence'a Trenta, jednego z czołowych komentatorów szachowych w Europie.

Anglik wygrał pewnie, kończąc turniej bez porażki z dorobkiem 7,5 pkt na koncie i przewagą półtora punktu nad Karolem Jarochem (SSz Gminy Pawłowice) i Jarosławem Paprockim (Wiatrak Bydgoszcz). Tuż za podium uplasował się najlepszy z koninian, Jan Klimkowski, z dorobkiem 5,5 pkt. Szachista UKS Smecz Konin wygrał natomiast w kategorii juniorów. 

W innych kategoriach zwyciężali: Liwia Jarocka (Hetman Katowice; kat. kobiet i najlepszy zawodnik do 2100 elo), Włodzimierz Schmidt (Hetman Konin, seniorzy 60+), Ryszard Jałoszyński (Hetman Konin, seniorzy 60+ do 1500 elo), Mirosław Sobczak (Chrobry Gniezno; najlepszy zawodnik do 1800 elo) i Wojciech Gawrysiak (Chrobry Gniezno; najlepszy zawodnik do 1500 elo). 

fot. Hetman Konin

  • Czołowy komentator szachów w Europie zagrał w Konin Masters
  • Czołowy komentator szachów w Europie zagrał w Konin Masters

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.