Dzisiaj jest czwartek 27 lutego 2020, imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21030) SPORT FORUM FIRMY (5459) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
5 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rusza runda wiosenna. W sobotę pierwszy mecz Medyk ... (0)Zabójstwo 10-letniego Adasia to dla śledczych prio ... (1)

Mazurkiewicz: Losy mistrzostwa Polski nie są jeszcze rozstrzygnięte

Dodano: 16.11.2019 18:36
Źródło: LM.pl

- Nie było nas stać w tym ustawieniu na równorzędną grę ze względu na skład osoby, jaki posiadaliśmy - mówił po sobotnim starciu z Górnikiem Łęczna trener Medyka Konin Roman Jaszczak. Szkoleniowiec Górnika przekonywał natomiast, że kwestia mistrzostwa Polski jest wciąż otwarta.

Medyk Konin przystępował do sobotniego starcia osłabiony brakiem kontuzjowanych Dominiki Kopińskiej i Nikol Kaletki. Trener Piotr Mazurkiewicz przekonywał, że takie zawodniczki trudno zastąpić. - Trener Jaszczak wyciągnął wszystkie armaty, jakie mógł, skleił ten zespół. Byliśmy świadomi, że to będzie mecz, w którym bardzo trudne warunki przedstawi nam Medyk Konin. Tak było w pierwszej połowie. Zadecydowały przede wszystkim umiejętności indywidualne. Stąd się wzięła pierwsza bramka. Po drugiej bramce dominacja Górnika była już całkowita.

Pomimo wygranej 3:0 Górnik Łęczna nie uniknął błędów w defensywie. - Były obawy, po reprezentacji poziom koncentracji u zawodniczek minimalnie spada. Przypuszczam, że stąd się wzięły te błędy. Z drugiej strony, gdy się atakuje, trzeba być świadomym, że narażamy się na kontrataki - oceniał szkoleniowiec mistrzyń Polski.

Piotr Mazurkiewicz stanowczo podkreślił, że losy mistrzostwa Polski nie są jeszcze rozstrzygnięte, pomimo przewagi ośmiu punktów Górnika nad Medykiem.  - Osiem punktów o niczym nie świadczy. Wszystko się może wydarzyć. 

- Dzisiaj Medyk zagrał na tyle, na ile było nas stać - oceniał natomiast trener Roman Jaszczak. - Po pierwszej bramce, po konsultacji z Gawrońską, zdecydowaliśmy się na zmianę ustawienia z 5-4-1 na 4-4-2, żeby otworzyć grę. Nie było nas stać w tym ustawieniu na równorzędną grę ze względu na skład osoby, jaki posiadaliśmy. To jest cała historia tego meczu. 

Podobnie, jak szkoleniowiec Górnika, również trener Medyka Konin uważa, że jego zespół może jeszcze sięgnąć po tytuł. - Po zeszłym roku nie mogę nic odpowiedzieć. Gratulowałem tu trenerowi zdobycia mistrzostwa Polski, a przed ostatnią kolejką Medyk miał dwa punkty przewagi. Poczekajmy, jest jeszcze okres transferowy. To jest taki moment, że zadecydują budżety. Jeżeli pojawi się sponsor to pojawią się zawodniczki i będziemy dalej grać. Ale już powiedziałem przed sezonem, że nie stawiamy przed drużyną żadnych celów. Medyk wszystko, co miał wygrać, to już wygrał. Traktujemy to już trochę inaczej.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

leczna ma najlepszą pake
Dodano: 16.11.2019 18:53    Przez: ~kibic
A Kamyk i Chuda co powiedziały?
Dodano: 16.11.2019 23:21    Przez: ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.