LM.plSportGórnik pokonał I-ligowca w sparingu. Trzynastu testowanych

Górnik pokonał I-ligowca w sparingu. Trzynastu testowanych

3:0 zwyciężył Górnik Konin z I-ligową Olimpią Grudziądz w pierwszym zimowym sparingu. W biało-niebieskich barwach testowanych było aż trzynastu zawodników.

Niewiele znanych z występów jesienią w biało-niebieskich barwach piłkarzy zagrało w sobotę w pierwszym sparingu Górnika Konin podczas zimowego okresu przygotowawczego. W pierwszym składzie wybiegli tylko Tomasz Kowalski i Dawid Przybyszewski, a w kolejnych minutach na boisko wchodzili Marcel Koziorowski, Bartosz Zakrzewski i Klaudiusz Kurek. Trener Grzegorz Dziubek mógł natomiast sprawdzić umiejętności piłkarzy, którzy o angaż w Górniku dopiero sie starają. W Grudziądzu było ich łącznie aż trzynastu.

Rywalem koninian była I-ligowa Olimpia, choć zaznaczyć należy, że gospodarze również grali w eksperymentalnym zestawieniu, sprawdzając zawodników. Wśród testowanych znalazł się m.in. Szymon Bartosik - piłkarz Olimpii Koło, który jeszcze jesienią grał w Górniku Konin. Sobotni sparing rozgrywany był w trzech częściach po 30 minut.

W każdej z tercji Górnik zdobył jedną bramkę i za każdym razem trafiał jeden z testowanych piłkarzy. Prowadzenie goście objęli już w pierwszej minucie. Druga bramka padła po zagraniu Marcela Koziorowskiego w drugiej tercji, a wynik spotkania ustalony został po rzucie wolnym - dośrodkowywał Tomasz Kowalski, a piłkę trącił jeszcze jeden z nowych zawodników.

Górnik wygrał 3:0 bardzo dobrze rozpoczynając tym samym okres przygotowawczy. Kolejny sparing za tydzień. W Pleszewie biało-niebiescy zagrają z LKS Gołuchów