Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20979) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (5)Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (4)

Pierwszy sprawdzian przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich

Dodano: 20.01.2020 13:12
Źródło: LM.pl

Turniej Strandżata w Bułgarii będzie pierwszym sprawdzianem dla polskich pięściarzy przed kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich. O wyjazd do Tokio walczy m.in. Mateusz Goiński z Zagłębia Konin.

Od początku roku Mateusz Goiński przebywał z polską kadrą na zgrupowaniu na Ukrainie, gdzie przygotowywał się do najważniejszych jak dotąd miesięcy w swojej pięściarskiej karierze. To właśnie w pierwszej połowie tego roku rozstrzygnie się, czy koniński boks doczeka się drugiego po Igorze Jakubowskim olimpijczyka.

Szanse na olimpijską kwalifikację pięściarz Zagłębia Konin będzie miał dwie. Pierwsza - już w połowie marca w Londynie, gdzie Goiński rywalizować będzie w Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym. Walcząc w kat. 81 kg musi znaleźć się co najmniej w półfinale lub przegrać w ćwierćfinale z jednym z finalistów, by dostać przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. 

Jeżeli Goińskiemu nie uda się spełnić tych kryteriów, będzie miał jeszcze drugą szansę podczas Światowego Turnieju Kwalifikacyjnego w Paryżu w połowie maja. Tam dających awans miejsc będzie jednak mniej - trzy lub cztery (w zależności od tego, jakie kategorie wagowe wybiorą sobie gospodarze Igrzysk - Japończycy, którzy kilka miejsc mają zapewnionych odgórnie). Żeby się zakwalifikować pięściarz z Konina będzie więc musiał dostać się co najmniej do półfinału, choć jeśli miejsca będą tylko trzy, nawet to może nie dać mu awansu na Igrzyska Olimpijskie.

Jedynym pięściarzem olimpijczykiem z Konina był do tej pory Igor Jakubowski. Zawodnik Zagłębia Konin awansował na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Udało mu się to w ostatnim momencie - w czerwcu Jakubowski wygrał Światowy Turniej Kwalifikacyjny w Baku. 

Zanim Goiński przystąpi do walki o Igrzyska Olimpijskie czekają go jednak inne międzynarodowe sprawdziany. Najbliższy z nich - już w tym tygodniu w Bułgarii, gdzie polska kadra rywalizować będzie w turnieju Strandżata. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.