LM.plSportII liga. SPS Konspol w play-offach! Wygrali z Treflem II Gdańsk!

II liga. SPS Konspol w play-offach! Wygrali z Treflem II Gdańsk!

Siatkarze SPS Konspol Słupca zagrają w play-offach o awans do turnieju półfinałowego. W sobotę, w kluczowym meczu, pokonali Trefla II Gdańsk 3:1.

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej słupczanie podejmowali piątą drużynę ligi - Trefla II Gdańsk. Siatkarze SPS Konspol musieli wygrać (ale tylko za komplet punktów), by zapewnić sobie miejsce w pierwszej czwórce tabeli, a co za tym idzie - awans do play-offów II ligi.

To zadanie wykonali. Mecz rozpoczął się dla nich świetnie, bo pierwszy set wygrali łatwo 25:16. W drugiej części spotkania gdańszczanie jednak wyrównali. Kluczowy był jednak trzeci set. Do jego rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi, ale ostatecznie triumfowali gospodarze 27:25. W czwartym secie słupczanie już takiej okazji nie wypuścili, zwyciężyli 25:21, a w całym meczu 3:1.

Po piętnastu spotkaniach SPS Konspol Słupca ma na koncie 27 punktów i cztery oczka przewagi nad Treflem II Gdańsk. Zespół Marka Jankowiaka walczyć będzie jeszcze o zajęcie trzeciego miejsca i uniknięcie w play-offach spotkania z Olimpią Sulęcin. O kolejności na koniec rundy zasadniczej rozstrzygnie ostatnia kolejka. 15 lutego SPS Konspol Słupca zagra na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk.

SPS Konspol Słupca - Trefl II Gdańsk 3:1 (25:16, 22:25, 27:25, 25:21)