Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17708) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...

II liga siatkówki. Będzie reorganizacja i powrót czterech grup?

Dodano: 13.02.2020 12:43
Źródło: LM.pl

Czy II ligę siatkówki czeka reorganizacja i powrót do systemu z czterema grupami? Portal siatka.org twierdzi, że tak. Poprzeć te zmiany mieli przedstawiciele klubów II ligi na specjalnym spotkaniu. w Warszawie.

Od kilku lat rozgrywki II ligi toczą się w systemie sześciu grup. Nie zawsze jednak tak było. Do sezonu 2012/2013 zespoły w II lidze grały w czterech, o wiele liczniejszych grupach. Jak donosi portal siatka.org rozszerzenie II ligi może zostać cofnięte. Dyskutowali nad tym uczestnicy spotkania w Warszawie. - Najważniejszą konkluzją, za którą opowiedzieli się przedstawiciele klubów, jest jednak powrót do systemu czterech liczniejszych grup - czytamy w artykule.

Najważniejszym argumentem za mniejszeniem liczby grup ma być niewystarczająca liczba klubów chcących rywalizować w II lidze. Doprowadza to do tak kuriozalnych sytuacji, jak ta z sezonu 2017/2018. Wtedy z rozgrywek w grupie I, w której rywalizowały Wilki Wilczyn, wycofały się aż trzy zespoły. Mecze były przekładane, a runda zasadnicza skończyła się już 20 stycznia, podczas gdy start play-offów zaplanowany był... dwa miesiące później. - Pierwszy raz się spotkałem z sytuacją, w której trzeba formę szykować już na sam początek sezonu, od początku października - mówił wtedy trener zespołu z Wilczyna Tomasz Robak.

W tym sezonie z grupy I co prawda nikt się nie wycofał, ale i tak gra w niej tylko dziewięć drużyn. A są grupy, w których ta liczba jest jeszcze mniejsza. Stąd pomysł, by pulę zespołów podzielić na mniejszą liczbę grup. Ostateczną decyzję podejmie zarząd PZPS.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   SPS Słupca,   reorganizacja,   PZPS

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.