Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17420) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielona edukacja na terenie Parku im. Fryderyka Ch ... (7)Jaroszewice Rychwalskie. Kierowca ciężarówki wypad ... (1)

Jaszczak: Będziemy prosić wydział sędziowski o zajęcie stanowiska

Dodano: 15.02.2020 17:01
Źródło: LM.pl

Na kuriozalne błędy sędzi w meczu Medyk Konin - Górnik Łęczna zwracał uwagę trener Roman Jaszczak. Piotr Mazurkiewicz, szkoleniowiec mistrzyń Polski, nie najlepiej oceniał postawę swojej drużyny.

- Nie rozegraliśmy najlepszego spotkania - ocenił po meczu trener Górnika Łęczna Piotr Mazurkiewicz. - Fazy przejściowe, z obrony do ataku, z ataku do obrony nie były najlepszej jakości. Czasami tak jest, po zimie, po przygotowaniach wyszliśmy pierwszy raz na murawę, piłka nie chodziła, jak potrafimy. Zwycięzców się nie sądzi.

Dwa gole Górnik Łęczna strzelił po stałych fragmentach gry. Trener łęcznianek mówi, że to nie przypadek. - Gdyby prześledzić bramki strzelane przez Górnika Łęczna to są stałe fragmenty gry. Jest to element piłki nożnej, należy go wykorzystywać. Staramy się wykorzystać i wzrost, i umiejętności.

- Uważam, że rozegrałyśmy nie najlepszy mecz, ale wygrałyśmy 3:1, to się dla nas liczy przede wszystkim. Teren był dla nas ciężki, zawodniczki Medyka postawiły nam trudne warunki. Wykorzystałyśmy to, co miałyśmy - mówiła natomiast Patrícia Hmírová, autorka hat-tricka w sobotnim meczu.

Pracę sędzi krytykował po meczu szkoleniowiec Medyka Konin. Analiza video wykazała, że czerwonej kartki nie powinna dostać Alicja Piechocka. - Pani sędzia popełniła mnóstwo błędów. Przyznając czerwoną kartkę Alicji Piechockiej popełniła kolejny błąd. Po pierwsze - pierwszej kartki Alicja nie powinna dostać, bo faulowała Nicole Zając, a przy drugiej kartce trafiła w piłkę, wybiła tą piłkę, dostała drugą kartkę. Zupełnie niezasłużenie ostatnie kilkanaście minut graliśmy w dziesiątkę. Ale wtedy graliśmy najlepiej, bo udało się przeprowadzić kilka fajnych akcji, szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy.

Jak mówił szkoleniowiec Medyka, klub będzie w tej sprawie interweniował. - Będziemy to video sprawdzać i będziemy wszystkie te sytuacje wycinać i systematycznie, po każdym meczu, wysyłać do wydziału sędziowskiego i prosić o zajęcie stanowiska. W mojej opinii sędzie w zeszłym roku czuły się bezkarne, nikogo się nie bały. Albo panie zaczną się szkolić i sędziować prawidłowo, albo będziemy wytykać błędy. 

- Chciałam pogratulować Górnikowi, że wykorzystał błędy, które my popełniłyśmy - oceniała Anna Gawrońska, piłkarka Medyka Konin. - Szkoda tych dwóch straconych bramek po naszych kuriozalnych błędach. Nie wiem, czym to jest spowodowane, że tracimy bramkę po stałym fragmencie. Trenujemy to i trudno jest mi to wytłumaczyć. Myślę, że zagrałyśmy, jak na ten etap przygotowań, dobre spotkanie i postawiłyśmy się Górnikowi. Prowadziłyśmy równorzędną grę, nawet w niektórych momentach przeważałyśmy, brakowało tylko tej kropki nad ,,i". Mamy jeszcze rewanż, nie wszystko jest stracone. Nie jest powiedziane, że nie możemy tych trzech bramek strzelić w Łęcznej.

W sobotnim meczu Gawrońska wystąpiła w podwójnej roli - zastępowała bowiem również zawieszonego Romana Jaszczaka w funkcji pierwszego trenera. - Zawsze jest trudno być w dwóch rolach. Nie jest to łatwe zająć się i zespołem, i sobą na boisku, skoncentrować się na moim zadaniu, nie patrząc na to, co robi zespół. Musimy sobie czasem jednak radzić.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co tu duzo pisać Łeczna nie do zatrzymania, nie z taka gra i drużyną , co z sponsorem tytularnym? umowa miala byc kwestia czasu? wycofał sie?
Dodano: 16.02.2020 14:18    Przez: ~kibic

KOMENTARZE

Roman ty zawsze masz problem. Zawsze najmądrzejszy. Zajmij się trenowaniem, a sędziowanie osobą uprawnionym. Nikt twojej pracy nie ocenia, choć trzeba może zainteresować odpowiednie osoby.
Dodano: 16.02.2020 10:13    Przez: Gal anonim
co tu duzo pisać Łeczna nie do zatrzymania, nie z taka gra i drużyną , co z sponsorem tytularnym? umowa miala byc kwestia czasu? wycofał sie?
Dodano: 16.02.2020 14:18    Przez: ~kibic
Trener Medyka to człowiek orkiestra wszystko wie najlepiej jest najmądrzejszy i nie wolno nic złego pisać na Medyk a juz broń Boże na Pana kołcza ...zamiast kłócić się ze wszystkimi niech pokaże swój warsztat trenerski na murawie ...skończyła się dominacja Medyka i ciężko się z tym pogodzić ŁĘCZNA zrobiła kilka kroków do przodu a Medyk stoi w miejscu żal patrzeć jak zacznie cofać się do tyłu
Dodano: 18.02.2020 14:04    Przez: Paweł Woźniak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.