Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17000) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (20) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 5oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Takich zmian w Górniku jeszcze nie było. Czy wiosna będzie lepsza?

Dodano: 26.02.2020 11:13
Źródło: LM.pl

Trudno znaleźć drugi zespół w III lidze, w którym doszło do tylu zmian, co w Górniku Konin. Dość powiedzieć, że po rundzie jesiennej w zespole zostało zaledwie kilku piłkarzy.

Pierwsze zmiany w Górniku nastąpiły już w trakcie rundy jesiennej, gdy trener Grzegorz Dziubek zastąpił Damiana Augustyniaka. Zimowy okres przygotowawczy był pierwszą okazją dla nowego szkoleniowca na dogłębną pracę z drużyną i wprowadzenie swojej filozofii do zespołu. Zadanie było jednocześnie łatwe i trudne. Łatwe - bo kadra została kompletnie przebudowana i trener Grzegorz Dziubek nie musiał walczyć z utartymi w zespole schematami i przyzwyczajeniami. Trudne - bo zbudować drużynę po takich zmianach nie było łatwą sprawą.

Zręby pierwszej jedenastki udało się w trakcie zimowych przygotowań stworzyć. Jesienią Górnik miał duże problemy z defensywą. Centrymetrów w powietrzu na pewno dostarczy Wojciech Mazurowski, ale dwanaście straconych bramek nie daje pewnej odpowiedzi, czy na wiosnę obrona będzie już monolitem. W środku pola główne skrzypce ma grać doświadczony Kowalski otoczony młdoszymi i przebojowymi skrzydłowymi. Duże nadzieje Górnik na pewno wiąże z Wiktorem Walczakiem. W konińskim zespole od lat brakuje dobrego napastnika. Walczak zimą zdobył już trzy gole, pytaniem pozostaje, czy podtrzyma tę niezłą dyspozycję wiosną.

Doświadczenie i zgranie na pewno nie będą mocnymi stronami młodego zespołu Górnika. Większość zimowych transferów do piłkarze, którzy dopiero w III lidze zadebiutują. Jest w tym szansa - jeżeli zawodnicy podejdą do gry w Górniku jako szansy na pokazanie się mogą pokazać ambicję i niejeden zespół zaskoczyć. 

Zaskakiwać muszą jednak od samego początku, czasu na wdrażanie się bowiem nie będzie. Po jesieni biało-niebiescy znajdują się w strefie spadkowej i punktować trzeba od pierwszych kolejek. 

Bilans sparingów: 2-6-1
Bilans bramek: 16:12
Najlepsi strzelcy: Wiktor Walczak (3), Emil Więcek (2), Dawid Kalinowski (2), Krystian Sobieraj (2)
Przyszli: Maksym Wadach (bramkarz), Dominik Kokott (bramkarz), Damian Ścibiorek (obrońca), Wojciech Mazurowski (obrońca), Michał Lorencki (pomocnik), Miłosz Nowak (pomocnik), Kamil Sternicki (pomocnik), Marcel Koziorowski (pomocnik), Jakub Szaniec (pomocnik), Emil Więcek (pomocnik), Wiktor Walczak (napastnik)
Odeszli: Wiktor Beśka (bramkarz), Jakub Staszak (obrońca), Szymon Bartosik (obrońca), Robert Jędras (obrońca), Patryk Szymaniak (obrońca), Mateusz Majer (pomocnik), Taras Jaworski (pomocnik), Sebastian Antas (pomocnik), Patryk Olczyk (pomocnik), Maciej Adamczewski (pomocnik), Maciej Gaszka (napastnik).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.