Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17819) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Decyzja dot. rozgrywek piłkarskich ma zapaść najpóźniej 11 maja

Dodano: 15.04.2020 18:19
Źródło: LM.pl

W specjalnej wideokonferencji wzięli udział w środę prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej i prezes PZPN Zbigniew Boniek. Decyzja dot. rozgrywek piłkarskich od III ligi w dół oraz rozgrywek kobiecych i młodzieżowych ma zapaść najpóźniej do 11 maja.

Podczas specjalnej wideokonferencji omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski. Przypomnijmy, obecnie obowiązuje decyzja PZPN mówiąca o zawieszeniu rozgrywek do 26 kwietnia.

To zawieszenie na razie nie zostało przedłużone. Ustalono jednak, że ostateczna decyzja dotycząca rozgrywek piłki nożnej w niższych ligach, ligach kobiecych oraz młodzieżowych zapadnie najpóźniej 11 maja. - Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku - informuje w komunikacie Wielkopolski ZPN. Wypracone stanowisko będzie spójne dla wszystkich rozgrywek w całym kraju. 

Przegląd Sportowy poinformował dziś, że rozważane są trzy warianty dot. sezonu - zakończenie rozgrywek w obecnym kształcie z awansami, ale bez spadków, zakończenie rozgrywek w obecnym kształce i z awansami, i ze spadkami lub całkowite anulowanie sezonu i utrzymanie składów lig na przyszły sezon. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   IV liga,   Wielkopolski ZPN,   PZPN,   zawieszenie rozgrywek,   Ekstraliga

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.