Dzisiaj jest czwartek 28 maja 2020, imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17969) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Koniec sezonu w III lidze! Nie będzie spadków, Górnik się utrzymał!

Dodano: 14.05.2020 15:28
Źródło: LM.pl

Wielkopolski ZPN podjął decyzję o zakończeniu sezonu w III lidze. Bez spadków, ale z awansem - prawo do gry w II lidze uzyskał lider tabeli KKS 1925 Kalisz.

Do połowy maja musieli czekać III-ligowcy na decyzję, co dalej z sezonem na tym szczeblu rozgrywek. Odpowiedzialnością przerzucały się związki wojewódzkie i związek krajowy. Najpierw związki wojewódzkie uznały, że to PZPN powinien podjąć decyzję, co dalej, bo od przyszłego sezonu miał przejąć organizację III ligi. PZPN zdecydował, że przejęcie rozgrywek odsunie o rok, a decyzję co do każdej z grup oddzielnie mają podjąć związki wojewódzkie.

Za III ligę gr. II odpowiada w tym sezonie Wielkopolski ZPN. Decyzję podjął w czwartek, na posiedzeniu zarządu. Sezon został oficjalnie zakończony, z przyjęciem klasyfikacji obowiązującej po osiemnastu rozegranych kolejkach. Awans do II ligi uzyskał lider tabeli - KKS 1925 Kalisz, ale jednocześnie WZPN zadecydował, że żaden zespół w tym sezonie nie spadnie. - Tym samym liczba uprawnionych do gry w III lidze w przyszłym sezonie wynosi 21 zespołów i może ulec zwiększeniu w przypadku spadku drużyn z makroregionu z rozgrywek II ligi - tłumaczy w komunikacie związek.

Oznacza to, że utrzymanie w III lidze wywalczył nie tylko Sokół Kleczew (czego można było się spodziewać, kleczewianie zajmują bowiem siódme miejsce w tabeli), ale również Górnik Konin, który plasował się na szesnastym miejscu, które w normalnej sytuacji oznaczałoby spadek. 

W swoim komunikacie WZPN tłumaczy, że podjęta decyzja podyktowana była krótkim czasem na dokończenie rozgrywek. - Przy tym optymistycznym wariancie, pierwsze mecze mogłyby zostać rozegrane 13 czerwca. Tym samym, mając na uwadze konieczność zakończenia sezonu do 31 lipca, kluby musiałyby rozegrać szesnaście ligowych spotkań w ciągu 48 dni. Tak duża intensywność gier na szczeblu półprofesjonalnym, przy obecności klubów złożonych z zawodników łączących grę w piłkę z pracą zawodową, jest niemożliwa do realizacji. 

- Podejmując przedmiotowe decyzje zdajemy sobie sprawę, że może ona budzić sprzeczne odczucia. Nie ma jednak rozwiązania, które zadowoliłoby wszystkich zainteresowanych. W trakcie procesu decyzyjnego wielokrotnie podejmowano konsultacje z włodarzami poszczególnych klubów. Z informacji pozyskanych przez  związki wojewódzkie, którym dane kluby podlegają - bezwzględna większość włodarzy opowiadała się za formułą ostatecznie uchwaloną przez Wielkopolski ZPN - zapewnia związek.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Sokół Kleczew,   Wielkopolski ZPN,   WZPN,   sezon

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar Prawie cały świat jak i Polskę ogarnęła PARANOJA!!! Szczep grypy, których jest setki, powtarzają się co roku, sparaliżował wszelkie rozgrywki na świecie. Nie wiem kto ma w tym interes, ale na pewno jest to zorganizowana akcja. Ktoś permanentnie chce nas,ludzi ograniczać. Sport to zdrowie wydawało by się...
Dodano: 14.05.2020 16:34    Przez: FGK

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.