Dzisiaj jest sobota 31 lipca 2021, imieniny: Ignacego, Ernesty, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15300) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar kombajnu na polu. Działania gaśnicze ponad d ... (0)Aktywne i bezpieczne wakacje dla kolonistów z koni ... (0)

Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać chce. Będzie odwołanie

Dodano: 4.06.2020 16:56
Źródło: LM.pl

W związku z rażącym naruszeniem przepisów finansowych i infrastrukturalnych Pomorski ZPN odmówił przyznania licencji na udział w III lidze Górnikowi Konin. Klub będzie się od tej decyzji odwoływać.

W czwartek Pomorski ZPN wydał najnowszy komunikat dot. procesu licencyjnego w III lidze. Podjęte decyzje dotyczą łącznie trzynastu klubów. Jedenastu, w tym Sokołowi Kleczew, licencja na grę przyznana została bez żadnych zastrzeżeń. Jeden klub - Grom Nowy Staw - oficjalnie zrezygnował z udziału w rozgrywkach.

Jeden klub licencji na III ligę nie dostał. To Górnik Konin. - Na podstawie złożonych przez wnioskodawców dokumentów oraz ich uzupełnieniu Komisja postanowiła odmówić przyznania licencji uprawniającą do udziału w rozgrywkach III ligi grupa 2 w sezonie 2020/2021 dla klubu: KS Górnik Konin w związku z rażącym naruszeniem przepisów finansowych i infrastrukturalnych - czytamy w komunikacie Pomorskiego ZPN.

Jak tłumaczy jednak prezes Górnika Konin, Mateusz Michalski, niebezpieczeństwa wycofania zespołu z III ligi nie ma. Licencji klubowi odmówiono z dwóch powodów. Pierwszym jest kwestia stadionu. Górnik chciał, podobnie, jak w rundzie wiosennej, grać swoje mecze na obiekcie przy ul. Dmowskiego. Ten, zdaniem Pomorskiego ZPN, nie spełnia wymogów licencyjnych (chodzi głównie o brak krzesełek na trybunach). Co ciekawe, Wielkopolski ZPN, który prowadził rozgrywki tej samej III ligi w sezonie 2019/2010, obiekt do rozgrywek zatwierdził.

- Będziemy musieli wrócić na Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego. To jest już temat rozwiązany, nie ma z tym problemu - deklaruje Mateusz Michalski.

Naruszenie przepisów finansowych polega natomiast na niezłożeniu zaświadczenia z ZUS o niezaleganiu ze świadczeniami w urzędzie. Prezes Mateusz Michalski deklaruje, że klub z opłatami nie zalega, z powodu epidemii koronawirusa po prostu musi dłużej czekać na wydanie zaświadczenia przez ZUS. O sytuacji związek był poinformowany. 

- Dziwię się, bo wszystkie dokumenty złożyliśmy poza zaświadczeniem z ZUS-u, na które czekamy. Innym klubom dano czas, a nam tego odmówiono - mówi prezes Górnika Konin. - Będziemy się odwoływali. Jesteśmy w kontakcie z Wielkopolskim ZPN, będą nam pomagali. Wszystkie inne zaświadczenia mieliśmy - o niezaleganiu w WZPN, niezaleganiu wobec personelu. 

Od decyzji komisji Górnikowi przysługuje odwołanie w ciągu pięciu dni od doręczenia decyzji. Odwołanie rozpatrywać będzie Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych III ligi.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   licencja,   Mateusz Michalski,   Pomorski ZPNDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.