Dzisiaj jest poniedziałek 13 lipca 2020, imieniny: Irwina, Margarety, Sary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17667) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sympatycy Rafała Trzaskowskiego wierzą w zwycięstw ... (10)Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)

Liceum w Kleczewie i LKS Ślesin otwierają szkołę mistrzostwa sportowego

Dodano: 29.06.2020 12:32
Źródło: LM.pl

Od najbliższego roku szkolnego w liceum w Kleczewie ma działać szkoła mistrzostwa sportowego. Przy jej organizacji współuczestniczy LKS Ślesin.

To nowa inicjatywa w regionie, do tej pory ani w Kleczewie, ani w Ślesinie szkoły mistrzostwa sportowego nie było. - Chcemy się rozwijać. Mamy wiodące grupy w regionie, chcemy dać szansę rozwijać się chłopcom w późniejszym etapie - tłumaczy Kamil Sobota, prezes LKS Ślesin.

W ramach SMS uczniowie będą mieli trzynaście godzin zajęć wychowania fizycznego więcej, niż w standardowej placówce. Treningi będą odbywać się na stadionie w Ślesinie, a zawodnicy będą również reprezentować LKS Ślesin w ramach wojewódzkiej ligi juniorów. - Klub pomaga w organizacji dojazdu dla zawodników. Są to busy dziewięcioosobowe, które będą jechały w różnych kierunkach i dowoziły zawodników na zajęcia. Zawodnicy z dalszych rejonów mogą skorzystać z odpłatnej bursy w Ślesinie - mówi Kamil Sobota.

Szkoła i klub zapraszają chętnych uczniów do zgłaszania się do SMS. Każdy chętny będzie musiał najpierw przejść testy sprawnościowe, które odbędą się 8 lipca o godz. 17.00 na stadionie w Ślesinie. Testy te będą podstawą do kwalifikacji do szkoły. 

W planach jest również utworzenie szkoły mistrzostwa sportowego w klasach IV - VI w szkole podstawowej. W ramach tego projektu zbierani są na razie chętni - dopiero po skompletowaniu odpowiedniej liczby osób szkoła zostanie otwarta. Więcej informacji udziela prezes LKS Ślesin Kamil Sobota (tel. 733 007 047).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.