Dzisiaj jest sobota 15 sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona, Stelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16584) SPORT FORUM FIRMY (5518) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizytówka Ślesina wymagała interwencji. Trwa usuwa ... (2)Zwłoki znalezione w Spławiu. Sekcja wykluczyła udz ... (0)

Dwa nowe zespoły w IV lidze. Będą grupy: mistrzowska i spadkowa

Dodano: 1.07.2020 10:57
Źródło: LM.pl

22 drużyny liczyć będzie IV liga gr. wielkopolska w najbliższym sezonie. Po rundzie jesiennej zespoły podzielą się na grupę mistrzowską i spadkową.

W ostatnich tygodniach zarówno I-ligowa Warta Poznań, jak i II-ligowy KKS 1925 Kalisz wystąpiły z wnioskami do Wielkopolskiego ZPN o przyjęcie w poczet IV-ligowców nowoutworzonych zespołów rezerw obu klubów. Zarząd związku przychylił się do tych próśb, co oznacza, że w sezonie 2020/2021 Warta II Poznań i KKS 1925 II Kalisz występować będą w IV lidze. Wojewódzkie rozgrywki zostały więc rozszerzone i w najbliższym sezonie występować w nich będą aż 22 zespoły. 

Z tego też powodu Wielkopolski ZPN zmienił jednorazowo formułę rozgrywek. W rundzie jesiennej zespoły grać będą tradycyjnie, każdy z każdym. Następnie stawka podzielona zostanie na dwie grupy. Osiem najlepszych zespołów po jesieni rywalizować będzie w grupie mistrzowskiej systemem mecz i rewanż (da to łącznie 35 meczów w sezonie). Czternaście pozostałych zespołów grać będzie w grupie spadkowej, ale tylko po jednym spotkaniu ze sobą (łącznie 34 mecze w sezonie). 

Po sezonie 2020/2021 z IV ligi spadną co najmniej cztery zespoły, tak, by w sezonie 2021/2022 liczba drużyn wyniosła 20. Za rok liczba IV-ligowców znów ma zostać zredukowana, by w sezonie 2022/2023 liga powróciła do osiemnastu startujących zespołów. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   IV liga,   Olimpia Koło,   Wilki Wilczyn,   Wielkopolski ZPN

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.