LM.plSportWysoka wygrana Wilków w Słupcy. ,,Cieszy mnie gra w obronie"

Wysoka wygrana Wilków w Słupcy. ,,Cieszy mnie gra w obronie"

6:1 zwyciężyły Wilki Wilczyn w sparingu w Słupcy. Po dwie bramki zanotowali Marcin Balalja i Wiktor Kacprzak.

W poniedziałkowym meczu kontrolnym Wilki mierzyły się ze swoim niedawnym rywalem V-ligowym - SKP Słupca. Choć oba zespoły jeszcze w zeszłym sezonie grały w tej samej lidze, w poniedziałek widać było już dużą różnicę w ich poziomach. Potwierdził to też wynik - wygrana Wilków 6:1.

Strzelanie już w siódmej minucie rozpoczął Krystian Robak. Najpierw ręką we własnym polu karnym zagrał jeden ze słupczan, a jedenastkę pewnie wykonał właśnie pomocnik Wilków. W 20. minucie podwyższył Marcin Balalja, przejmując piłkę w okolicach pola karnego SKP i pokonując Macieja Przygodę. Wilki kontrolowały przebieg spotkania, gospodarze nie mieli bodaj żadnej sytuacji bramkowej w pierwszej połowie. Wilczynianie mieli natomiast jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale uderzenia Adriana Góreckiego i Michała Zajączkowskiego zatrzymywał bramkarz SKP.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W 52. minucie faulowany w szesnastce był Wiktor Kacprzak. Do drugiego rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, podwyższając wynik spotkania na 3:0. Słupczanie zdołali odpowiedzieć trafieniem Adriana Stawowego. Jak się później okazało, była to jednak bramka gospodarzy w tym meczu.

Wilki strzeliły ich jeszcze trzy. W 76. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Wiktor Mochalski, dziewięć minut później głową gola strzelił Marcin Balalja, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił po prostopadłym podaniu Wiktor Kacprzak. Wilki zwyciężyły 6:1.

- Rywal nam nie zagroził. Panowaliśmy w całym spotkaniu. Cieszy mnie gra w obronie, w końcu zagraliśmy tak, jak być powinno. Fajnie wyprowadzaliśmy akcję od tyłu, potrafiliśmy szybko przenieść je do przodu. Kontrolowaliśmy przez cały mecz przebieg spotkania - oceniał po meczu postawę Wilków Wilczyn trener zespołu Radosław Konieczka. - Po tym sparingu można wyciągnąć bardzo dobre wnioski, wszystko idzie w dobrym kierunku. Cały czas będziemy pracować nad grą w obronie, bo to jest nasza największa bolączka. W ofensywie wyglądamy dobrze, stwarzamy dużo sytuacji, dużo strzelamy.

Kolejne dwa sparingi wilczynianie rozegrają jeszcze w tym tygodniu. W piątek zmierzą się prawdopodobnie z Polonusem Kazimierz Biskupi. Wstępnie mecz zaplanowany jest na godz. 18.00 w Kazimierzu Biskupim. W sobotę w Kleczewie Wilki zagrają zaś z tamtejszym Sokołem.

SKP Słupca - Wilki Wilczyn 1:6 (58' Adrian Stawowy - 7' Krystian Robak, 20', 86' Marcin Balalja, 52', 90'+ Wiktor Kacprzak, 76' Wiktor Mochalski)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Michał Zajączkowski, Wiktor Mochalski, Kamil Kwiatkowski, Igor Kuźniewski, Krystian Robak, Mikołaj Nowakowski, Patryk Szymaniak, Adrian Górecki, Marcin Balalja, Wiktor Kacprzak.

Ponadto zagrali: Adrian Kamiński, Oskar Bagrowski, Hubert Rachubiński.