Sportowy weekend: W piątek startuje sezon klasy okręgowej
Nowy sezon rozpoczyna klasa okręgowa. W sobotę odbędzie się również jeden mecz III rundy strefowego Pucharu Polski.
7 sierpnia (piątek):
godz. 18.00: mecz piłki nożnej (klasa okręgowa gr. III): Polonia Golina - Orlik Miłosław, stadion przy ul. Kusocińskiego 33 w Golinie
8 sierpnia (sobota):
godz. 8.45: II Turniej Siatkówki Plażowej, boisko w MOW ,,Przystań Gosławice"
godz. 9.00: Charytatywny Turniej Streetball 3x3 dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie, boisko orlik w Kazimierzu Biskupim
godz. 10.00: Piknik Motocross z EnduroSao MX - otwarty trening, tor stowarzyszenia EnduroSao w Lubstowie
godz. 10.00: IV Turniej Klubowy, pole golfowe Tatfort Golf Club w Toruniu
godz. 11.00: Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin oraz o Puchar Starosty Konińskiego (Grand Prix Jezior Konińskich), Marina Ślesin przy ul. Napoleona 15 w Ślesinie
Pierwsza kolejka klasy okręgowej gr. III:
godz. 11.00: Sparta Sklejka Orzechowo - Warta Eremita Dobrów, stadion przy ul. Szkolnej 15 w Orzechowie
godz. 11.00: Strażak Licheń Stary - Zryw K-Flex Dąbie, stadion przy ul. Konińskiej 48 w Licheniu Starym
godz. 17.00: Pelikan Niechanowo - Orzeł Grzegorzew, stadion przy ul. Brzozowej 1 w Niechanowie
godz. 17.00: Polanin Strzałkowo - GKS Żerków, stadion przy Al. Wyszyńskiego 48 w Strzałkowie
godz. 12.00: mecz piłki nożnej (Ekstraliga): Medyk Konin - GKS Katowice, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie - transmisja w TVP Sport
Druga kolejka IV ligi gr. wielkopolska:
godz. 16.00: Olimpia Koło - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., stadion przy ul. Sportowej 12 w Kole
godz. 17.00: Wilki Wilczyn - Victoria Ostrzeszów, stadion przy ul. Rynek 14 w Wilczynie
Druga kolejka V ligi gr. III:
godz. 16.00: KS Opatówek - Tulisia Tuliszków, stadion przy ul. Ogrodowej w Opatówku
godz. 17.00: GKS Sompolno - Victoria Skarszew, stadion przy ul. Kaliskiej 49 w Sompolnie
godz. 17.00: Zjednoczeni Rychwał - Zefka Kobyla Góra, stadion przy ul. Sportowej 34 w Rychwale
godz. 17.00: MKS Dąbie - SKP Słupca, stadion w Dąbiu
Druga kolejka III ligi gr. II:
godz. 17.00: Sokół Kleczew - Pomorzanin Toruń, Stadion Miejski przy al. 600-lecia 21 w Kleczewie
godz. 17.00: Górnik Konin - Gryf Wejherowo, Stadion im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale 1 w Koninie
godz. 17.00: mecz piłki nożnej (III runda strefowego Pucharu Polski): GKS Rzgów - Warta Pyzdry, stadion w Rzgowie
9 sierpnia (niedziela):
godz. 11.00: mecz piłki nożnej (V liga gr. III): Piast Czekanów - Polonus Kazimierz Biskupi, stadion przy ul. Strażackiej 1 w Czekanowie
Pierwsza kolejka klasy okręgowej gr. III:
godz. 16.00: Zjednoczeni Trzemeszno - Czarni Ostrowite, stadion przy ul. Sportowej 19 w Trzemesznie
godz. 17.00: Baszta Przedecz - Czarni Brzeźno, stadion przy ul. Zamkowej 5 w Przedczu
godz. 18.00: Warta Krzymów - Kasztelania Brudzew, stadion przy ul. Mlecznej 1 w Krzymowie