Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17786) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)Wypadek na obwodnicy Sompolna. Kierowca zginął na ... (0)

Sławomir Suchomski: Musimy jak najszybciej pozyskać napastnika

Dodano: 8.08.2020 22:04
Źródło: LM.pl

- Zrobiliśmy błąd, trzeba było wyżej podejść, szukać drugiej bramki - mówił o początku drugiej połowy, w której Górnik Konin stracił dwie bramki, trener biało-niebieskich Sławomir Suchomski. Wraz z Damianem Ścibiorkiem zwracał również uwagę na braki w kadrze zespołu.

Krótki czas na przygotowania

Dla Gryfa Wejherowo, sobotniego rywala Górnika, był to dopiero pierwszy mecz w tym sezonie III ligi. Zaledwie dwa tygodnie temu zespół z Pomorza zakończył sezon II ligi. - Pierwszy mecz zawsze jest wielką niewiadomą. W naszym przypadku był bardzo, bardzo wielką niewiadomą, bo skończyliśmy 25 lipca sezon II-ligowy. Miałem tydzień czasu na przygotowanie drużyny - mówił po meczu trener Gryfa Grzegorz Niciński. - Na pewno jesteśmy zadowoleni z trzech punktów. Chłopacy wyłożyli bardzo dużo zdrowia, odwróciliśmy wynik spotkania. Nie było łatwo dzisiaj, mogliśmy się nadziać na sytuację na 2:0. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że skoro przejeżdżamy tyle kilometrów to trzeba zrobić wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Udało się, chwała chłopakom za to, ale to jest tylko jeden mecz. 

- Ten dzisiejszy mecz nie stał na wysokim poziomie, takim piłkarskim, technicznym. na pewno wolicjonalne cechy, stałe fragmenty gry po naszej stronie, mieliśmy ich dzisiaj multum, musiało coś w końcu wpaść. Ci młodzi chłopacy mają potencjał, mają umiejętności, dobrze je dzisiaj wykorzystali przy tych stałych fragmentach - oceniał natomiast piłkarz gryfa Maciej Szymański.

,,Trzeba było podejść wyżej"

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Na początku było badanie piłkarskie. Strzeliliśmy szybko bramkę, myślałem, że to nas trochę uspokoi, nabierzemy pewności w grze. Graliśmy bardzo nerwowo, podejmowaliśmy złe wybory - oceniał po meczu Sławomir Suchomski, szkoleniowiec Górnika.

Dwie bramki koninianie stracili na początku drugiej połowy. - W przerwie byłem przekonany, że pójdziemy po drugą bramkę. Zrobiliśmy błąd, trzeba było wyżej podejść, szukać drugiej bramki. My się cofnęliśmy, nie wiem, czy w podświadomości, czy przeciwnik nas zmusił. Gryf zaczął śmielej atakować. Jeden stały fragment może się przytrafić, bo piłkarze Gryfa mają dobre warunki fizyczne, ale druga sytuacja to już nie. Po drugiej bramce graliśmy nerwowo, zeszło z nas powietrze. W końcówce była wymiana ciosów. Wynik remisowy byłby sprawiedliwy. 

Potwierdził to Damian Ściborek, piłkarz Górnika, który w sobotę zaliczył drugą w tym sezonie asystę. - Wydaje mi się, że trochę zbyt bojaźliwie cofnęliśmy się na początku drugiej połowy, przez co Gryf mógł usiąść i zdobyć bramkę na remis. Wiadomo, po strzeleniu bramki drużyna jest na fali wznoszącej i chce zdobyć drugą bramkę. My nadal zostaliśmy z tyłu. 

Brakuje napastnika

Zarówno Sławomir Suchomski, jak i Damian Ścibiorek wskazywali na braki kadrowe w Górniku. - Gramy bez nominalnego defensywnego pomocnika, nie mamy przede wszystkim napastnika. Musimy jak najszybciej pozyskać napastnika, żeby ta kompresja w graniu była - oceniał trener biało-niebieskich. Damian Ścibiorek: - Tak, jak trener powiedział - brakowało typowej ,,dziewiątki", która weźmie ciężar gry na siebie i będziemy mieli sytuacje z przodu. Daliśmy z siebie wszystko, to był ciężki mecz, zostawiliśmy kawał zdrowia, chcieliśmy wygrać. Będziemy dowodzić tego na boisku, że będziemy biegać od pierwszej do 90. minuty żeby sprawiać radość i sobie, i kibicom. 

- Chłopakom chciałbym podziękować, zostawili kupę zdrowia, nie zagrali złego meczu. Każdy tydzień będzie dla nas korzystny. Musimy się zgrać, mamy dużo nowych zawodników. Musimy jak najszybciej zapunktować, to jest podstawa, żeby zespół mentalnie dobrze funkcjonował - dodał Suchomski.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.