Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17809) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (6)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Małe granty. Kluby mogą dostać pieniądze na organizację imprez

Dodano: 11.08.2020 11:28
Źródło: LM.pl

95 tys. zł mają do dyspozycji stowarzyszenia sportowe i turystyczne na organizację wydarzeń dla mieszkańców Konina. Trwa procedura przyznawania małych grantów.

Przypomnijmy, tradycyjny konkurs na organizację imprez sportowych i turystycznych został w tym roku odwołany przez magistrat z powodu pandemii koronawirusa. Pieniądze dla klubów i stowarzyszeń sportowych i turystycznych jednak nie przepadły, rozdane zostaną w ramach tzw. małych grantów. To uproszczona procedura, która pozwala na przyznanie jednorazowej dotacji w maksymalnej wysokości 10 tys. zł.

Do tej pory pieniądze otrzymało pięć podmiotów - Konińskie Stowarzyszenie Rolkarskie SkateKon (2 000 zł), Koniński Okręgowy Związek Żeglarski (5 500 zł), Klub Żeglarski Spinaker (8 000 zł), TKKF ,,Korty" (8 000 zł) i Klub Żeglarski przy KWB Konin (8 000 zł). Dwie umowy czekają na podpis ze strony klubów, a kolejne sześć jest w trakcie korekt i przygotowania umów. 

Łączna kwota na imprezy sportowo-rekreacyjne to 70 tys. zł, imprezy turystyczne - 10 tys. zł, a imprezy dla osób z niepełnosprawnościami - 15 tys. zł. Jedenaście ofert wyczerpuje kwotę 70 tys. przeznaczoną na wydarzenia sportowe, natomiast kwoty na imprezy turystyczne i dla osób z niepełnosprawnościami nie zostały w całości rozdysponowane - chętne podmioty cały czas mogą składać swoje oferty. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.