LM.plSportDwa medale KLTC. Na podium w madison i wyścigu na 3000 m

Dwa medale KLTC. Na podium w madison i wyścigu na 3000 m

Po dwa brązowe medale sięgnęli kolarze KLTC Konin podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w kolarstwie torowym. Zawodnicy z Konina stawali na podium w wyścigu na 3000 m drużynowo i madison.

W rozgrywanych w Kaliszu zawodach wystartowało siedmiu reprezentantów KLTC Konin. Dwukrotnie udało im się sięgnąć po brązowe medale. Po raz pierwszy koninianie stanęli na podium wyścigu drużynowego na 3000 m. W eliminacjach zespół w składzie: Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Szymon Piechocki, Patryk Wawrzyniak był trzeci ze stratą 2,665 sek. do liderów. Koninianie awansowali do finału B, gdzie pokonali Stal Grudziądz, sięgając po brązowy medal.

Drugi krążek zdobyła para Konrad Waliniak, Kamil Kudliński. Zespół KLTC Konin w madison wywalczył piętnaście punktów, plasując się na trzecim miejscu w klasyfikacji.

Na dziesiętym i trzynastym miejscu kończyły starty dwa zespoły KLTC Konin rywalizujące w sprincie drużynowym. Indywidualnie w mistrzostwach pojechała też Roksana Mikorska. W klasyfikacji końcowej omnium zajęła trzynaste miejsce, w sprincie - dziewiąte, a w wyścigu na 2000 m - dziesiąte.

Wyniki KLTC Konin:

Roksana Mikorska: 10. scratch (omnium), 17. wyścig tempowy (omnium), 11. wyścig eliminacyjny (oimnium), 11. wyścig punktowany (omnium), 13. klasyfikacja końcowa omnium, 9. sprint, 10. 2000 m indywidualnie.

Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Szymon Piechocki: 10. sprint drużynowy.

Patryk Wawrzyniak, Gabriel Klepacki, Gracjan Olkowski: 13. sprint drużynowy.

Konrad Waliniak, Kamil Kudliński, Szymon Piechocki, Patryk Wawrzyniak: 3. 3000 m drużynowo.

Konrad Waliniak, Kamil Kudliński: 3. madison.