LM.plSportGarmin Iron Triathlon Ślesin. W tym roku aż na trzech dystansach

Garmin Iron Triathlon Ślesin. W tym roku aż na trzech dystansach

Nieco ponad 740 zawodników ukończyło tegoroczny Garmin Iron Triathlon w Ślesinie. Po raz pierwszy mogli rywalizować aż na trzech dystansach Ironmana.

Do tej pory podczas ślesińskich edycji Garmin Iron Trathlon zawodnicy mogli rywalizować na dwóch dystansach Ironmana: 1/4 i 1/8. W tym roku, po raz pierwszy, chętni mogli zmierzyć się z 1/2 Ironmana, czyli 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu. Na mecie najdłuższej trasy odmeldowało się 121 zawodników, a łącznie wszystkie trzy dystanse w tym roku ukończyło ponad 740 zawodników.

Na najdłuższym dystansie najszybszy okazał się Mariusz Pirek z Trienergy Team (Warszawa). Na mecie odmeldował się ponad cztery godziny po starcie z czasem 4:06:57. Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Pomorska z Trifamily (Warszawa) z czasem 4:54:09. Bardzo dobre, szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej zajął reprezentant Konina - Kacper Koszal. Zawodnik Triton Konin zanotował czas 4:30:41.

1/4 IM ponownie padła łupem Łukasza Kalaszczyńskiego. W tym roku zawodnik KM Sport Pro Team nie pobił jednak rekordu trasy (tak, jak miało to miejsce rok temu). Na mecie zameldował się z czasem 1:54:35. Wśród kobiet pierwsza była Alicja Pyszka-Bazan z Tychów (2:10:49). Wśród reprezentantów regionu znów rządził Triton Konin - wysokie szóste miejsce zajął Piotr Szyszyński (2:02:09).

Na najkrótszym dystansie 1/8 IM złoto zgarnął Igor Zalewski z Triathlon Club Wrocław. 1:00:02 to czas o ponad minutę lepszy od zeszłorocznego triumfatora. Rywalizację pań wygrała Marysia Matusik z TeamPact! (1:09:32), a spośród reprezentantów regionu najwyższe, 28. miejsce wywalczył Maciej Ulański z Sompolna.

W ramach tegorocznego Garmin Iron Trathlon nie odbyły się tradycyjne biegi młodzieżowe, w piątek jednak rozegrano Aquaspeed Open Water Series, w ramach którego rywalizowały również dzieci. Seniorskie kategorie wygrali: Mikołaj Jednaszewski (0,95 km), Wiktoria Raczyńska (1,9 km) i Bartłomiej Lassek (3,8 km).