LM.plSportKiedyś grali w Sokole, teraz go pokonali. Kleczewski kryzys trwa

Kiedyś grali w Sokole, teraz go pokonali. Kleczewski kryzys trwa

Po pięciu kolejkach Sokół Kleczew wciąż nie ma zwycięstwa na koncie. W sobotę drużyna Łukasza Cichosa uległa na własnym terenie Unii Janikowo 1:2.

Przed meczem w Kleczewie Unia nie miała na koncie ani jednego punktu. Lekceważyć tego zespołu nie można jednak było, zespół z Janikowa trafił bowiem bardzo ciężki terminarz, a przed meczem z Sokołem wzmocnił się jeszcze nowymi zawodnikami. Kleczewianie liczyli mimo wszystko na przełamanie i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsza połowa mogła dawać na to nadzieję. Sokół miał przewagę, ale przez pierwsze pół godziny nie był w stanie udokumentować jej bramką. Strzelili za to goście. W 29. minucie po rzucie rożnym trafił Maciej Mysiak. Asystę przy tym golu zanotował Tomasz Kowalczuk, były wieloletni zawodnik Sokoła. Reakcja gospodarzy była bardzo dobra, już w 33. minucie, po dośrodkowaniu, wyrównał Łukasz Zagdański. Dla snajpera, który regularnie trafiał w letnim okresie przygotowawczym, był to dopiero drugi gol w tym sezonie.

Pierwsze minuty drugiej połowy przyniosły kolejne sytuacje Sokoła, blisko oddania groźnego strzału było w 53. minucie, ale w polu karnym nie porozumieli się Zagdański z Ligienzą. W 60. minucie fatalny błąd popełnił jednak Adrian Kaliszan. Obrońca gospodarzy stracił piłkę przed własnym polem karnym, w sytuacji sam na sam znalazł się kolejny były piłkarz Sokoła Przemysław Kędziora i dał ponowne prowadzenie Unii.

Po straciego drugiego gola kleczewianie kompletnie stracili koncept na grę. Nie pomagały zmiany, skrzydła rozruszali trochę Grzelak i Mechowski, ale wciąż brakowało sytuacji pod polem karnym gości. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, Sokół przegrał 1:2.

Był to piąty mecz bez zwycięstwa Sokoła w tym sezonie, trzeci - zakończony porażką. Zespół Łukasza Cichosa spadł na dziewiętnaste miejsce w tabeli z dwoma oczkami na koncie. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Sokół zagra na wyjeździe z Pogonią II Szczecin.

Sokół Kleczew - Unia Janikowo 1:2 (33' Łukasz Zagdański - 29' Maciej Mysiak, 60' Przemysław Kędziora)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński - Szymon Bartosik (76' Konrad Mechowski), Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Kacper Osiadły (68' Konrad Kobylarek), Mateusz Roszak, Maciej Adamczewski (54' Norbert Grzelak), Dominik Chromiński, Adrian Ligienza, Tomasz Koziorowski, Łukasz Zagdański.