Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17910) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Zawodnik Aeroklubu Konińskiego piąty w Balonowych Mistrzostwach Polski!

Dodano: 16.09.2020 12:26
Źródło: LM.pl

W czołówce Balonowych Mistrzostw Polski uplasował się Adam Jaskólski z Aeroklubu Konińskiego. Zawody rozgrywane były w Lesznie.

W ramach rywalizacji w Lesznie rozgrywane były dwa typy zawodów - XXIX Balonowy Puchar Leszna, 36. Balonowe Mistrzostwa Polski i 8. Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów. W czołówce zawodów dla seniorów znalazł się zawodnik Aeroklubu Konińskiego - Adam Jaskólski.

Podczas powietrznych zmagań 30 zawodników z całej Polski wykonało sześć lotów i rywalizowało w aż dwudziestu konkurencjach. Liczyła się precyzja - zawodnicy musieli w różnych konfiguracjach oraz przy różnych zasadach osiągać określone cele. Im większa precyzja, tym więcej punktów i wyższe miejsce w klasyfikacji.

Bardzo dobrze z tymi zadaniami poradził sobie Adam Jaskólski latający balonem Red Baron. Zawodnik Aeroklubu Konińskiego zdobył 13 466 pkt, co dało mu piąte miejsce w mistrzostwach Polski i czwarte w Pucharze Leszna. Rywali miał nie byle jakich, w zawodach startował bowiem m.in. Mateusz Rękas - mistrz świata z ubiegłego roku, zwycięzca najbardziej prestiżowych zawodów balonowych na świecie, Pucharu Gordona Benetta, z 2018 roku.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.