Dzisiaj jest sobota 31 października 2020, imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16800) SPORT FORUM FIRMY (5541) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO

7 / 6oC
10 / 11oC
12 / 14oC

Piosenką wspiera protestujących w obronie praw kob ... (10)Górnik - Jarota 1:9. To najwyższa porażka Górnika ... (2)

Czwarty mecz bez porażki z rzędu i punkt Sokoła ze spadkowiczem

Dodano: 26.09.2020 21:02

Kleczewianie przerwali swoją serię zwycięstw, ale kontynuują serię gier bez porażki. W sobotę Sokół zremisował ze spadkowiczem z II ligi - Elaną Toruń.

Elana pierwszy sezon od spadku z II ligi rozpoczęła średnio, ale też w większości mierzyła się z rywalami z górnej części tabeli, torunian nie można więc było lekceważyć. Na starcie z Elaną Sokół wyszedł z jedną zmianą w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu - Norberta Grzelaka zastąpił Konrad Kobylarek.

W pierwszej połowie to goście stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, ale to Sokół prowadził. Gospodarze wykorzystali swoją bodaj jedyną okazję - w 41. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Adrian Kaliszan. Elana pod bramką kleczewian gościła bardzo często, ale brakowało gościom skuteczności, by pokonać Huberta Świtalskiego.

Udało się to dopiero po zmianie stron. W 53. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Damian Zagórski i Elana wyrównała. Sokół miał jeszcze swoją okazję w końcówce spotkania, gdy bliski lobu był Dominik Chromiński, ostatecznie jednak mecz zakończył się podziałem punktów.

Dla Sokoła był to czwarty mecz z rzędu bez porażki, kleczewianie plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem dwunastu oczek. Kolejne spotkanie za tydzień w Koninie - w derbach regionu Sokół zagra z Górnikiem.

Sokół Kleczew - Elana Toruń 1:1 (41' Adrian Kaliszan - 53' Damian Zagórski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski (76' Konrad Mechowski), Marcel Koziorowski, Kacper Osiadło (46' Adrian Ligienza), Dominik Chromiński, Konrad Kobylarek (61' Stanisław Wędzelewski), Mateusz Roszak, Łukasz Zagdański.