LM.plSportDwa gole Zagdańskiego w Policach, Sokół wraca do ósemki

Dwa gole Zagdańskiego w Policach, Sokół wraca do ósemki

Pewne zwycięstwo z Chemikiem Police odnotował Sokół Kleczew. Dzięki zwycięstwu kleczewianie plasują się obecnie w pierwszej ósemce III ligi gr. II.

Po ubiegłotygodniowej porażce z Radunią Stężyca kleczewianie mierzyli się z o wiele łatwiejszym rywalem, który w tym sezonie punkty zdobył zaledwie trzy razy - Chemikiem Police. Drużyna Łukasza Cichosa od początku dominowała w spotkaniu i bardzo szybko wyszła na prowadzenie. Już w ósmej minucie podanie Norberta Grzelaka wykorzystał Łukasz Zagdański, strzelając gola... piętą!

Gospodarze zaatakowali dopiero po zmianie stron, próbując wykorzystać serię stałych fragmentów gry. Wyrównującej bramki jednak nie zdobyli. W 60. minucie za to Sokół podwyższył. Piłka po zagraniu Kacpra Osiadłego dotarła do Zagdańskiego, a ten po raz drugi w meczu pokonał bramkarza Chemika. Był to już jego dziewiąty gol w tym sezonie.

Gospodarze mieli jeszcze doskonałą okazję na zdobycie bramki, ale piłka po uderzeniu jednego z nich trafiła w słupek. Kleczewianie zwyciężyli 2:0 i powiększyli swój dorobek do osiemnastu punktów. Zespół Łukasza Cichosa zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli, choć ze względu na sytuację epidemiczną duża część drużyn ma mniej rozegranych spotkań.

Kolejny mecz Sokół ma zaplanowany na przyszłą niedzielę, podejmie wtedy GKS Przodkowo.

Chemik Police - Sokół Kleczew 0:2 (8', 60' Łukasz Zagdański)

Sokół Kleczew: Mateusz Koliński – Szymon Bartosik, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Tomasz Koziorowski, Mateusz Roszak (77' Maciej Adamczewski), Kacper Osiadły (64' Konrad Mechowski), Adrian Ligienza, Dominik Chromiński (83' Emanuel Mikołajczyk), Norbert Grzelak (74' Konrad Kobylarek), Łukasz Zagdański.

źródło: sokol.kleczew.pl