LM.plSportPierwszy gol Kopińskiej w reprezentacji, grała też Grzywińska

Pierwszy gol Kopińskiej w reprezentacji, grała też Grzywińska

Dwa wygrane mecze ma za sobą reprezentacja Polski. W obu spotkaniach wystąpiła piłkarka Medyka Konin Gabriela Grzywińska, a pierwszego gola w biało-czerwonycy barwach zdobyła jej klubowa koleżanka - Dominika Kopińska.

Polki w dwóch kolejnych meczach eliminacji do mistrzostw Europy mierzyły się z reprezentacjami Azerbejdżanu i Mołdawii. Początkowo powołania na zgrupowanie kadry dostały dwie zawodniczki Medyka Konin - Gabriela Grzywińska i Natalia Chudzik. Skrzydłowa konińskiego zespołu grać jednak nie mogła z powodu kontuzji. W ramach dodatkowych powołań selekcjoner Miłosz Stępiński postanowił sprawdzić m.in. Dominikę Kopińską.

W wyjściowym składzie na mecz z Azerkami nie znalazła się żadna z medyczek, na ławce usiadła Gabriela Grzywińska. Pomocniczka Medyka weszła na boisko w 72. minucie meczu i już po chwili popisała się ładnym uderzeniem. Piłkę zatrzymała jednak bramkarka Azerbejdżanu. Biało-czerwone ostatecznie Azerki pokonały 3:0 po golu Małgorzaty Mesjasz i dwóch trafieniach Weroniki Zawistowskiej.

Podobnie było w drugim meczu z Mołdawią, tym razem jednak na ławce usiadła też Dominika Kopińska. Napastniczka Medyka dostała szansę już po przerwie, a w 70. minucie zdobyła swoje premierowe trafienie dla reprezentacji Polski. Z ostrego kąta uderzała Dominika Grabowska, piłka odbiła się od poprzeczki, a Kopińska głową dobiła ją do bramki Mołdawii.

W 78. minucie na boisko weszła też Grzywińska i znów była bliska zdobycia gola. W 88. minucie piłka po jej strzale trafiła w poprzeczkę. Polki ostatecznie wygrały 3:0 po bramkach Pauliny Dudek, Adriany Achcińskiej i Dominiki Kopińskiej.

Dzięki wygranym Polki awansowały na pierwsze miejsce w tabeli grupy D z dorobkiem dwunastu punktów i przewagą dwóch oczek nad Hiszpankami, mają jednak aż trzy mecze rozegrane więcej. Ostatnie spotkanie eliminacyjne odbędzie się 1 grudnia i będzie to właśnie wyjazdowy mecz z reprezentacją Hiszpanii.

Polska - Azerbejdżan 3:0 (41' Małgorzata Mesjasz, 47', 65' Weronika Zawistowska)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Jolanta Siwińska, Anna Rędzia (46' Joanna Wróblewska), Adriana Achcińska (72' Gabriela Grzywińska), Dominika Grabowska, Weronika Zawistowska (72' Agnieszka Jędrzejewicz), Emilia Zdunek, Agata Tarczyńska, Agnieszka Winczo (46' Kinga Kozak).

Mołdawia - Polska 0:3 (16' Paulina Dudek, 40' Adriana Achcińska, 70' Dominika Kopińska)

Polska: Anna Szymańska - Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Jolanta Siwińska, Dominika Grabowska (76' Gabriela Grzywińska), Joanna Wróblewska (46' Patrycja Balcerzak), Adriana Achcińska, Emilia Zdunek, Weronika Zawistowska (76' Zofia Buszewska), Agnieszka Winczo (46' Dominika Kopińska), Kinga Kozak (71' Paulina Filipczak).