Dzisiaj jest środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17361) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje spo ... (0)Most żelazny i gabinet prezydenta podświetlone na ... (18)

Projekt budżetu. 2,8 mln zł dla klubów sportowych na 2021 rok

Dodano: 18.11.2020 10:44
Źródło: LM.pl

2,8 mln zł - tyle pieniędzy chce przeznaczyć miasto na dotacje dla klubów sportowych w 2021 r. To dokładnie tyle samo, ile w 2020 roku.

Władze miasta przedstawiły projekt budżetu na 2021 r. Wynika z niego, że na dotacje dla klubów sportowych w przyszłym roku miasto chce przeznaczyć 2,8 mln zł. To dokładnie tyle samo, ile wyniosła pula dotacji w tym roku. Paradoksalnie, to dobra wiadomość dla klubów sportowych. Wobec zapowiedzi miasta o potrzebach cięć wydatków i oszczędnościach można było spodziewać się zmiany tej kwoty na niekorzyść klubów sportowych. Tymczasem, mimo pandemii, miasto jak na razie planuje kwotę dotacji utrzymać na takim samym poziomie.

Ogółem wydatki na sport mają natomiast wzrosnąć. Nieznacznie, bo o 20 tys. zł, zwiększyć ma się dotacja na organizację imprez sportowych - z 85 tys. zł do 105 tys. zł. O ponad 450 tys. zł wzrosnąć ma budżet Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W przyszłym roku miasto chce przeznaczyć więcej na wynagrodzenia dla pracowników (o ponad 280 tys. zł), wydatki na usługi remontowe (o 50 tys. zł) oraz wydatki inwestycyjne (o ponad 370 tys. zł). 

Przedstawione założenia to na razie projekt budżetu, który może jeszcze ulec zmianom. Zatwierdzić najpierw muszą go radni. Dopiero później miasto rozpisze konkurs na szkolenie uzdolnionych sportowo, w ramach którego kluby mogą ubiegać się o największą część dotacji. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Mam nadzieję , że piłkarze nic nie dostaną, ich wyniki mówią same za siebie, jeszcze za to płacić ?
Dodano: 18.11.2020 13:30    Przez: ręczny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.