LM.plSportPuchar Polski. Wysokie zwycięstwo Medyka z Bronowianką Kraków

Puchar Polski. Wysokie zwycięstwo Medyka z Bronowianką Kraków

6:0 Medyk Konin pokonał Bronowiankę Kraków w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Był to ostatni mecz medyczek w tym roku.

Na zakończenie piłkarskiej jesieni Medyk Konin zmierzył się na wyjeździe z Bronowianką Kraków. Stawką spotkania był awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Trener Roman Jaszczak w ostatnim meczu w tym roku dał szansę młodym zawodniczkom - w pierwszym składzie pojawiły się Oliwia Szymczak, Klaudia Dymińska i Maja Szydełko.

Medyczki były faworytkami i potwierdziły to na boisku. Już w piątej minucie koniniankom prowadzenie dała Natalia Chudzik. Asystę przy tym golu zanotowała Anna Gawrońska. W osiemnastej minucie podwyższyła Sandra Sałata. Defensorka Medyka trafiła do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego. Do przerwy zespół Romana Jaszczaka prowadził 2:0.

Zaraz po zmianie stron trzecią bramkę dla Medyka zdobyła Julia Maskiewicz. W kolejnych minutach posypały się kolejne trafienia dla zespołu z Konina. Na 4:0 podwyższyła Anna Gawrońska. Kapitan Medyka strzeliła też piątą bramkę. Wynik meczu na 6:0 ustaliła w końcówce Ernestina Abambila.

Medyk Konin wygrał drugi mecz w Pucharze Polski i awansował do 1/8 finału. Rywala medyczki poznają po losowaniu PZPN. Kolejne fazy pucharowych rozgrywek odbędą się już w przyszłym roku.

Bronowianka Kraków - Medyk Konin 0:6 (5' Natalia Chudzik, 18' Sandra Sałata, 53' Julia Maskiewicz, 60', 78' Anna Gawrońska, 90' Ernestina Abambila)

Medyk Konin (skład wyjściowy): Oliwia Szymczak - Dominique Bond-Flasza, Klaudia Dymińska, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Ernestina Abambila, Maja Szydełko, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.