LM.plSportII liga. Druga porażka Wilków w sezonie. Orzeł znów lepszy

II liga. Druga porażka Wilków w sezonie. Orzeł znów lepszy

Nie znaleźli sposobu na Orła Międzyrzecz siatkarze Wilków Wilczyn. W rewanżowym meczu rundy zasadniczej wilczynianie przegrali po raz drugi z zespołem z Pomorza.

Orzeł Międzyrzecz był jedynym zespołem, który był w stanie ugrać punkty w starciu z Wilkami Wilczyn w pierwszej części rundy zasadniczej. W rewanżu wilczynianie chcieli odgryźć się za tę porażkę i zbudować sobie przewagę w walce o czołowe lokaty w tabeli grupy pierwszej II ligi. Mecz w Międzyrzeczu drużynie Tomasza Robaka jednak zupełnie nie wyszedł, goście nie ugrali nawet seta.

Zaczęło się już w pierwszej części meczu. Orzeł szybko wyszedł na prowadzenie 5:0 i przez długi czas utrzymywał właśnie tę pięciopunktową przewagę. Trener Tomasz Robak zareagował - najpierw poprosił o czas, a po chwili zdjął Błażeja Płomińskiego, wprowadzając za niego Jakuba Kopacza. To poskutkowało Wilki zaczęły nieco odrabiać straty. Przy wyniku 16:13 o przerwę poprosił trener gospodarzy. Siatkarze Orła poprawili skuteczność w ataku i spokojnie wygrali set 25:18.

W drugiej części meczu lepiej w ofensywie spisywali się wilczynianie. Dzięki temu przez długi czas żaden z zespołów nie był w stanie zbudować sobie dużej przewagi. W końcowych fazach gospodarze popisywali się jednak świetnym przyjęciem - wilczynianie trafiali ataki w strefę boiska, ale tam zawsze znajdywał się któryś z zawodników z Międzyrzecza i piłkę przyjmował. Dzięki temu gospodarze wygrali również drugi set, tym razem do siedemnastu.

W trzecim secie Wilki znów zaczęły strzelać po autach. Czas wzięty przez trenera Robaka pomógł tylko na moment. W drugiej połowie seta wilczynianie zdobyli zaledwie cztery punkty wobec dziesięciu oczek gospodarzy. Orzeł wygrał 25:14, triumfując w całym spotkaniu 3:0.

Pomimo porażki wilczynianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli, ale do wiceliderującego Orła tracą trzy punkty, a do pierwszego Stoczniowca Gdańsk - sześć (i mają jeden mecz rozegrany mniej). Kolejne spotkanie za tydzień, Wilki podejmą w derbach regionu SPS Konspol Słupca.

Orzeł Międzyrzecz - Wilki Wilczyn 3:0 (25:18, 25:17, 25:14)

Wilki Wilczyn: Ireneusz Kwiatkowski, Igor Wypijewski, Maciej Skowroński, Adam Banasiak, Maciej Malkiewicz, Błażej Płomiński, Arkadiusz Nawrot, Karol Zimniak, Wojciech Paniączyk, Jakub Kopacz, Damian Nowak, Wojciech Pańka.