LM.plSportII liga. Przełamania nie było. MKS MOS przegrał w Gorzowie Wlkp.

II liga. Przełamania nie było. MKS MOS przegrał w Gorzowie Wlkp.

Dwie pierwsze kwarty zadecydowały o porażce MKS MOS Konin w Gorzowie Wlkp. Koninianki wciąż nie mogą się przełamać, ostatnie spotkanie wygrały na początku listopada.

Do Gorzowa Wlkp. MKS MOS Konin pojechał wciąż bez powracających po kontuzjach Wiktorii Wróbel i Wiktorii Orchowskiej. Debiut w pierwszym zespole zanotowała za to zaledwie trzynastoletnia Maja Bartczak.

Drużyna Mateusza Dwornika z niżej notowanym Enea AZS AJP przegrała. Decydujące były dwie pierwsze kwarty. W pierwszej gorzowianki zbudowały sobie dwunastopunktową przewagę niemalże wyłącznie w ostatnich trzech minutach. Tę dobrą grę Enea AZS AJP kontynuował na początku drugiej kwarty, dokładając kolejne dziesięć punktów zdobytych w większości przez Julitę Michniewicz.

MKS MOS odpowiedział w końcówce trójkami Natalii Smantek i Patrycji Szczecińskiej, ale w ostatniej minucie dwa razy celnie z dystansu trafiła też Daria Ryzińska. Po dwóch kwartach Enea AZS AJP prowadził 52:25.

Trzecia kwarta była już znacznie bardziej wyrównana. Przez większość czasu oba zespoły grały punkt za punkt. Gorzowianki znów okazały się lepsze, ale tylko o siedem punktów. Koninianki zaczęły gonić wynik w czwartej kwarcie, ale w końcówce lepsze okazały się koszykarki Enea AZS AJP. Kwarta skończyła się remisem 16:16, ale w całym meczu triumfował zespół z Gorzowa Wlkp. 94:60.

Była to siódma porażka MKS MOS Konin w tym sezonie. Koninianki wciąż zajmują piąte miejsce w tabeli, ale mają już tyle samo punktów, co szósty Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. Kolejne spotkanie za tydzień, MKS MOS podejmie Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

ENEA AZS AJP Gorzów - MKS MOS Konin 94:60 (24:12, 28:13, 26:19, 16:16)

MKS MOS Konin: Patrycja Szczecińska (27), Kamila Rogulska (14), Wanessa Krzętowska (8), Natalia Smantek (6), Małgorzata Siatkowska (5), Małgorzata Kutkowska, Maja Bartczak, Nikola Kurtas, Zuzanna Gadacz.