Dzisiaj jest piątek 23 kwietnia 2021, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17483) SPORT FORUM FIRMY (5597) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
9 / 2oC
Pojutrzepogoda
8 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wygrali, ale nie awansowali. KKF Automobile Torino ... (0)Wystawa oryginalnych prac Marca Chagalla w Muzeum ... (2)

Pandemia koronawirusa miesza w planach Medyka Konin. Ale przygotowania do rundy wiosennej udało się zacząć

Dodano: 11.01.2021 20:23
Źródło: LM.pl

Przekładane sparingi, opóźnione przyloty zawodniczek z zagranicy - pandemia koronawirusa utrudnia organizację przygotowań do rundy wiosennej Medyka POLOmarket Konin. Pierwszy raz po zimowej przerwie koninianki spotkały się w poniedziałek.

Piłkarki Medyka POLOmarket rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej na własnych obiektach. Tygodniowo zaplanowanych jest siedem jednostek treningowych. Choć infrastruktura sportowa jest zamknięta, piłkarki z Konina bez problemu mogą z niej korzystać. - Medyk jest jedynym klubem profesjonalnym w Koninie. Bez problemu MOSiR nas wpuścił - mówi Roman Jaszczak, prezes klubu. Anna Gawrońska, kapitan Medyka POLOmarket, dodaje: - Od 21 grudnia jesteśmy w treningu indywidualnym. Mieliśmy treningi wzmacniające i treningi wydolności tlenowej. Jesteśmy na wstępnej adapcji i teraz zaczniemy ciężką pracę. 

Pierwsze treningi medyczki odbywają w dobrze już sobie znanym gronie. Bez czterech piłkarek, o których odejściu klub poinformował już wcześniej, ale też jeszcze bez nowych twarzy. Tych ma być na testach osiem: z USA, Włoch, Gruzji, Białorusi (dwie), Łotwy (dwie) i Izraela.

Testowane zawodniczki miały do Polski przylecieć po 17 stycznia tak, by uniknąć kwarantanny - czy ten plan się nie zmieni, nie wiadomo, bo w tym samym czasie, gdy koninianki przechodziły badania medyczne i ważenie, rząd ogłosił przedłużenie obostrzeń związanych z pandemią. Adaptacja do tych zmieniających się warunków i zasad to jedno z największych wyzwań na tę zimę. 

Podobne problemy są z organizacją meczów kontrolnych. - COVID burzy nam ten plan sparingów - przyznaje Roman Jaszczak. Klub nie ogłosił jeszcze oficjalnie planów sparingowych, bo te ciągle się zmieniają. Na ten moment wygląda to tak, że pierwszy mecz kontrolny Medyk POLOmarket rozegra 16 stycznia w Gnieźnie z Polonią Środa Wlkp. Tydzień później planowane jest spotkanie z Turbine Poczdam. Czy dojdzie do skutku - nie wiadomo, bo Niemki chcą, by piłkarki Medyka POLOmarket były przetestowane przed przyjazdem do Poczdamu.

Na 31 stycznia zaplanowany jest mecz ze Slavią Praga w Czechach. Nie odbędzie się sparing ze Spartą Praga, piłkarki drugiego z czeskich klubów są bowiem zakażone koronawirusem. Sparing ze Slavią rozpocznie tygodniowy obóz w Żaganiu zakończony starciem z Rolnikiem B. Głogówek. 

14 lutego medyczki rozpoczną drugi obóz, w Słubicach. Tam najpierw zagrają z Olimpią Szczecin, a na 21 lutego planowany jest mecz z RB Lipsk (do potwierdzenia). Przygotowania ma zakończyć sparing z Gintrą Universitetas z Litwy rozegrany na nowym boisku w Licheniu Starym. 

- Medyk zawsze ma ten sam cel - zdobycie mistrzostwa Polski i Pucharu Polski. O to walczy każda zawodniczka, która wychodzi na boisko - mówi o celach na wiosnę Anna Gawrońska. - Osiem punktów przewagi to wcale nie jest dużo. Drużyny od jeden do sześć - każda z każdą może wygrać. Jeżeli Sosnowiec w jednym meczu straci punkty to może wpaść w taką serię, jak Medyk i Górnik Łęczna w poprzednich latach. Wszystko się może zdarzyć.   

Pierwsza kolejka rundy wiosennej Ekstraligi zaplanowana jest na weekend 6 - 7 marca.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.