LM.plSportDziewięciu testowanych, nowi już strzelają. Górnik - Legia U18 2:3

Dziewięciu testowanych, nowi już strzelają. Górnik - Legia U18 2:3

Pierwszy zimowy sparing mają za sobą piłkarze Górnika Konin. Biało-niebiescy ulegli Legii Warszawa U-18 2:3.

W sobotnim sparingu Górnik Konin mierzył się z grającym w Centralnej Lidze Juniorów zespołem Legii Warszawa U-18. W barwach biało-niebieskich wystąpiło aż dziewięciu zawodników testowanych. Pierwszy mecz w Górniku zanotowali również nowi piłkarze konińskiego zespołu - Sebastian Milanowski i zakontraktowany w piątek Marcin Rajch. Ten drugi to 22-letni napastnik wypożyczony z Błękitnych Stargard.

Rajch już w drugiej minucie dał próbkę swoich umiejętności, zdobywając dla Górnika Konin rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Sebastian Milanowski. W pierwszej połowie padły jeszcze dwie bramki. Najpierw wyrównali warszawiacy, kończąc golem kontratak. W 35. minucie Górnik ponownie wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się jeden z testowanych zawodników.

Po zmianie stron na boisku pojawiła się inna jedenastka Górnika. Już w 51. minucie Legia Warszawa wyrównała, a w 79. minucie wyszła na prowadzenie 3:2. Takim też wynikiem zakończył się sobotni sparing.

Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra 1 lutego. We Włocławku biało-niebiescy zmierzą się z tamtejszą Włocłavią.

Legia Warszawa U-18 - Górnik Konin 3:2 (2' Sebastian Milanowski, 35' zawodnik testowany)

Górnik Konin: Maksym Wadach (46' zawodnik testowany VII) – zawodnik testowany I (60' Marcel Bilski), zawodnik testowany II (80' zawodnik testowany III), zawodnik testowany III (46' Jakub Pluciński), zawodnik testowany IV (46' Adam Marciniak), Tomasz Słowiński (zawodnik testowany VIII), Marcin Rajch (60' Jan Wertlewski), Kacper Robaczyński (46' Mikołaj Karbowy), zawodnik testowany V (46' zawodnik testowany IX), Sebastian Milanowski (46' Marcel Woszczyński), zawodnik testowany VI (46' Paweł Błaszczak).

źródło: gornik.konin.pl