LM.plSportIII-ligowiec wyrzucił Olimpię Koło z Pucharu Polski. Porażka 0:4

III-ligowiec wyrzucił Olimpię Koło z Pucharu Polski. Porażka 0:4

Olimpia Koło nie sprawiła niespodzianki i przegrała z III-ligową Nielbą Wągrowiec w meczu 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. Kolanie ulegli rywalom 0:4.

Olimpia miała pełne prawo narzekać po losowaniu wojewódzkiego Pucharu Polski, jako jedyny reprezentant regionu konińskiego trafiła bowiem w 1/16 finału na wyżej notowany zespół. O awans do kolejnej fazy kolanie musieli walczyć z III-ligową Nielbą Wągrowiec.

Niedzielny mecz zakończył się zgodnie z przewidywaniami, drużyna z północy Wielkopolski wygrała pewnie 4:0. Przez długi czas zespół Tomasza Mikusika skutecznie się jednak bronił, pomagała mu zresztą sama Nielba, skuteczność piłkarzy z Wagrowca pozostawiała bowiem wiele do życzenia. Kolanie na połowie Nielby gościli raczej rzadko, choć dwukrotnie udało im się przeprowadzić groźne akcje prawym skrzydłem.

Pierwsza bramka padła w 42. minucie. Zasłoniętego przez obrońców Bartosza Kordylewskiego pokonał Marcin Trojanowski. Jeszcze przed przerwą Nielba podwyższyła, tym razem prostopadłe podanie wykorzystał Tomasz Bzdęga. Po zmianie stron drużyna z Wągrowca strzeliła jeszcze dwa gole. Najpierw w 63. minucie dogranie z prawej strony wykorzystał Jakub Kubiński, a w ostatniej minucie wynik starcia ustalił po rzucie wolnym Michał Steinke.

Wynik mógł być inny, Nielba miała bowiem jeszcze sporo sytuacji, ale dużej części nie wykorzystała, kilka razy skutecznie interweniował też Bartosz Kordylewski. Olimpia najpoważniejszą szansę na zmniejszenie strat miała w 76. minucie, ale świetną paradą popisał się wtedy bramkarz Nielby.

Porażka oznacza koniec występów Olimpii Koło w wojewódzkim Pucharze Polski w tym sezonie. Do rozgrywek ligowych kolanie wrócą za niecałe dwa tygodnie, podejmując Winogrady Poznań.

Olimpia Koło – Nielba Wągrowiec 0:4 (42' Marcin Trojanowski, 45'+ Tomasz Bzdęga, 63' Jakub Kubiński, 90' Michał Steinke)