Dzisiaj jest piątek 16 kwietnia 2021, imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17480) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)Program "Nasz nowy dom" odmienił życie rodzinie w ... (3)

Kwalifikacje Igrzysk Olimpijskich. Matuszak walczy o awans na turniej, Goiński czeka ranking

Dodano: 2.03.2021 13:18
Źródło: LM.pl

Ten miesiąc będzie kluczowy dla olimpijskiej kwalifikacji Sylwii Matuszak. Mniejsze szanse na wyjazd do Tokio ma natomiast Mateusz Goiński.

Pandemia koronawirusa mocno zamieszała w olimpijskich kwalifikacjach. Systemy wyłaniania najlepszych sportowców globu zostały w zeszłym roku przerwane, przełożono również same Igrzyska Olimpijskie. Po roku związki sportowe i sami zawodnicy próbują wrócić do rywalizacji. W grze o Igrzyska wciąż są też sportowcy z Konina.

Matuszak będzie walczyć już w ten weekend

O krok od zakończenia kwalifikacji były rok temu szablistki. System walki o bilet do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich składał się z trzech startów na arenach międzynarodowych, ale pod uwagę brane będą tylko dwa najlepsze wyniki. W zeszłym roku udało się rozegrać dwa turnieje. Walcząca o kwalifikację Sylwia Matuszak z KKSz Konin zajmowała po nich trzecie miejsce z siedmioma punktami na koncie. Trzeci i ostatni turniej już się nie odbył.

Rozegrany zostanie dopiero teraz. W drugi weekend w Budapeszcie odbędzie się Puchar Świata Seniorek. Matuszak musi zanotować lepsze wyniki od swoich rywalek, by wywalczyć pierwsze miejsce w polskiej kadrze i otrzymać możliwość wyjazdu na turniej kwalifikacyjny. Później jeszcze oczywiście trzeba wywalczyć awans podczas samego turnieju, ale już sam wyjazd tam będzie sporym wyróżnieniem.

W boksie jeden turniej mniej

Znacznie przebudowany został natomiast system kwalifikacyjny w boksie. Rok temu decydujące miały być dwa turnieje – europejski i światowy. Ten pierwszy rozegrany został częściowo, ale bez udziału Mateusza Goińskiego. Pięściarz Zagłębia Konin liczył na powołanie na turniej światowy. Ten jednak został odwołany i w ogóle się nie odbył.

I już się nie odbędzie. W terminie turnieju światowego dokończony zostanie turniej europejski. Miejsca z turnieju światowego rozporządzone zostaną natomiast zgodnie ze specjalnym rankingiem. Na ten moment Goiński nie jest w nim ujęty, ale ranking będzie jeszcze aktualizowany po turnieju europejskim. W tym momencie w rankingu ujętych jest tylko dwóch polskich pięściarzy – Damian Durkacz (kat. kat. 63 kg) i Filip Wąchała (kat. 69 kg).

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.