LM.plSportMustang zakończył rundę zasadniczą. Teraz czas na play-offy

Mustang zakończył rundę zasadniczą. Teraz czas na play-offy

Zwycięstwem 88:38 zakończył się sobotni mecz Mustanga Konin. Koszykarze na wózkach z naszego miasta zwyciężyli w rundzie zasadniczej i zagrają w play-offach o tytuł mistrzowski.

Koninianie w sobotę podejmowali Górnika Toyotę Wałbrzych, najsłabszą w tym sezonie drużynę I ligi koszykówki na wózkach. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Mustanga. Już po dwóch pierwszych kwartach koninianie prowadzili 47:8. Druga połowa była bardziej wyrównana, ale i tak spokojnie wygrali w niej zawodnicy Mustanga, triumfując ostatecznie 88:38.

Było to dziewiąte zwycięstwo koninian w tym sezonie I ligi. Mustang wygrał fazę zasadniczą rozgrywek i awansował do play-offów. W półfinale rozegra dwumecz z zespołem Fundacji Salutare Wrocław. Drugą parę stworzą IKS GTM Konstancin i Pactum Scyzory Kielce. Zwycięzcy awansują do finału, a przegrani zagrają o brązowy medal.

Pierwsze spotkanie fazy play-off zaplanowane jest na 10 – 11 kwietnia we Wrocławiu. Rewanż odbędzie się w weekend 24 – 25 kwietnia w Koninie.

Mustang Konin – Górnik Toyota Wałbrzych 88:38 (25:4, 22:4, 20:19, 21:11)

Mustang Konin: Marek Wesołowski (32), Kamil Kornacki (22), Marek Bystrzycki (10), Mateusz Tylak (8), Klaudia Mruk (6), Marcin Kupiecki (4), Przemysław Stelmasik (2), Adrian Jankowski (2), Piotr Darnikowski (2).